xmms 1.2.6pre - en to hr translation catalogue (640 entries)

en: Echo Plugin %s
hr: Echo dodatak %s

en: Echo Plugin
    By Johan Levin 1999.
    
    Surround echo by Carl van Schaik 1999
hr: Echo dodatak
    od Johan Levin 1999.
    
    Okružujući echo od Carl van Schaik 1999

en: About Echo Plugin
hr: O Echo dodatku

en: Ok
hr: U redu

en: Configure Echo
hr: Podesi Echo

en: Delay: (ms)
hr: Kašnjenje: (ms)

en: Feedback: (%)
hr: Povrat: (%)

en: Volume: (%)
hr: Jačina zvuka: (%)

en: Surround echo
hr: Okružujući echo

en: Cancel
hr: Odustani

en: Apply
hr: Primjeni

en: Extra Stereo Plugin
    
    By Johan Levin 1999.
hr: Extra Stereo dodatak
    
    Napisao Johan Levin 1999.

en: Extra Stereo Plugin %s
hr: Extra Stereo dodatak %s

en: About Extra Stereo Plugin
hr: O Extra Stereo dodatku

en: Configure Extra Stereo
hr: Podesi Extra Stereo

en: Effect intensity:
hr: Jačina efekta:

en: About Voice Removal Plugin
hr: O dodatku za uklanjanje glasa

en: XMMS Voice Removal Plugin
    
    A simple voice removal plugin by Anders Carlsson <andersca@gnu.org>
hr: XMMS dodatak uklanjanja glasa
    
    Jednostavni dodatak za uklanjanje glasa od Anders Carlsson <andersca@gnu.org>

en: Voice removal plugin %s
hr: Dodatak za uklanjanje glasa %s

en: About
hr: O programu

en: XMMS IRman Plugin:
hr: XMMS IRMan dodatak:

en: Created by Charles Sielski <stray@teklabs.net>
    Control XMMS with your TV / VCR / Stereo remote 
    IRman page - http://www.evation.com/irman/
hr: Napravio Charles Sielski <stray@teklabs.net>
    Kontrolirajte vaš XMMS sa TV / VCR / Stereo daljinskim 
    IRman stranica - http://www.evation.com/irman/

en: Play
hr: Svira

en: Stop
hr: Zaustavi

en: Pause
hr: Pauza

en: Prev
hr: Prijašnja

en: Next
hr: Sljedeća

en: Vol +
hr: Jač +

en: Seek -5s
hr: Traži -5s

en: Seek +5s
hr: Traži +5s

en: Vol -
hr: Jač -

en: Shuffle
hr: Slučajno

en: Repeat
hr: Ponavljaj

en: Playlist
hr: Popis pjesama

en: `%s' Button Setup
hr: Postavke `%s' gumba

en: Enter code or use remote
hr: Unesite kod ili upotrijebite daljinski

en: XMMS IRman Configuration
hr: Postavke XMMSovog IRmana

en: Device:
hr: Uređaj:

en: Device:
hr: Uređaj:

en: IR code length:
hr: IR trajanje koda:

en: Controls:
hr: Kontrole:

en: Playlists:
hr: Popisi pjesama:

en: General
hr: Općenito

en: IRman Control %s
hr: IRman Kontrole %s:

en: unable to open port `%s' (%s)
hr: ne mogu otvoriti port `%s' (%s)

en: About Joystick Driver
hr: O upravljačkom programu palice za igru

en: Joystick Control Plugin
    
    Created by Tim Ferguson <timf@dgs.monash.edu.au>.
    http://www.dgs.monash.edu.au/~timf/
    
    5+ button support by Justin Wake <justin@globalsoft.com.au>
    
    Control XMMS with one or two joysticks.
hr: Dodatak za upravljanje sa palicom za igru
    
    Napravio Tim Ferguson <timf@dgs.monash.edu.au>.
    http://www.dgs.monash.edu.au/~timf/
    
    Podršku za više od 5 tipaka napravio
    Justin Wake <justin@globalsoft.com.au>.
    
    Kontrolirajte vaš XMMS sa jednom ili dve palice za igru.

en: Play/Pause
hr: Sviraj/Pauziraj

en: Next Track
hr: Slijedeća pjesma

en: Prev Track
hr: Prethodna pjesma

en: Fwd 5 tracks
hr: Napr 5 pjesama

en: Back 5 tracks
hr: Natrag 5 pjesama

en: Volume Up
hr: Glasnije

en: Volume Down
hr: Tiše

en: Forward 5s
hr: Naprijed 5s

en: Rewind 5s
hr: Nazad 5s

en: Alternate
hr: Alternativno

en: Nothing
hr: Ništa

en: XMMS Joystick Configuration
hr: Postavke XMMS palica za igru

note: --------------------------------------------------
en: Devices:
hr: Uređaji:

note: ------------------------------
en: Joystick 1:
hr: Palica za igru 1:

note: ------------------------------
en: Joystick 2:
hr: Palica za igru 2:

note: ------------------------------
en: Sensitivity (10-32767):
hr: Osjetljivost (10-32767):

note: --------------------------------------------------
en: Directionals:
hr: Pravci:

note: --------------------------------------------------
en: Directionals (alternate):
hr: Pravci (alternativni):

note: --------------------------------------------------
en: Buttons:
hr: Gumbi:

en: Button %d:
hr: Gumb %d:

en: Joystick Control %s
hr: Palica za igru Kontrola %s:

en: Joystick Control
hr: Palica za igru Kontrola

en: 
    Joystick Control: error reading
hr: 
    Palica za igru Kontrola: greška pri čitanju

en: Song Change %s
hr: Promjena pjesme %s

en: Song Change Configuration
hr: Promjena pjesme postavke

en: Song change
hr: Promjena pjesme

en: Playlist end
hr: Kraj popisa pjesama

en: Shell-command to run when xmms changes song.  It can optionally include the string %%s which will be replaced by the new song title.
hr: Naredbena komanda da pokrene kada xmms promjeni pjesmu. Možete opciono uključiti string %%s koji će biti zamjenjen sa naslovom nove pjesme.

en: Command:
hr: Naredba:

en: Shell-command to run when xmms reaches the end of the playlist.
hr: Naredbena komanda koja će se pokrenuti kada xmms dođe do kraja popisa pjesama.

en: CD Audio Player %s
hr: CD Audio svirač %s

en: CD Audio Track %02u
hr: CD Audio traka %02u

en: Warning
hr: Upozorenje

en: The SHA-1 hash function failed to properly
    generate a test key.  As such, Xmms will
    not be able to contact a CD Index server.
hr: The SHA-1 hash neuspješno završena funkcija da ispravno
    napravi testni ključ. Kao takav, Xmms neće
    moći kontaktirati CD Indeks poslužitelj.

en: (unknown)
hr: (nepoznato)

en: CD Audio Player Configuration
hr: CD Audio svirač postavke

en: Directory:
hr: Direktorij:

note: * Volume config
en: Volume setting:
hr: Postavke jačine zvuka:

en: OSS Mixer
hr: OSS mikser

en: CDROM drive
hr: CDROM pogon

en: Device
hr: Uređaj

en: Use CDDB
hr: Koristi CDDB

en: Get server list
hr: Dohvati popis poslužitelja

en: Show network window
hr: Pokaži mrežni prozor

en: CDDB server:
hr: CDDB poslužitelj:

note: * CDindex
en: CD Index:
hr: CD Indeks:

en: Use CD Index
hr: Koristi CD Index

en: CD Index server:
hr: CD Index poslužitelj:

note: * Track names
en: Track names:
hr: Imena pjesama:

en: Override generic titles
hr: Nadjačaj generičke naslove

en: Name format:
hr: Oblik imena:

en: Huffman decode error.
hr: Greški pri Huffman dekodiranju.

en: Id Software .cin player %s
hr: Id Software .cin svirač %s

en: Error opening audio for idcin.
hr: Ne mogu otvoriti zvuk za idcin.

en: IDCin Play
hr: IDCin svira

en: About mikmod plugin
hr: O mikmod dodatku

en: Mikmod Plugin
    http://www.multimania.com/miodrag/mikmod/
    Ported to xmms by J. Nick Koston
hr: Mikmod dodatak
    http://www.multimania.com/miodrag/mikmod/
    Prenesao na xmms J. Nick Koston
    Prijevod: Vlatko Košturjak <kost@iname.com>

en: MikMod Player %s
hr: MikMod svirač %s

en: Couldn't load mod
hr: Ne mogu učitati mod

en: MikMod Configuration
hr: MikMod postavke

en: Resolution:
hr: Razlučivost:

en: 16 bit
hr: 16 bitno

en: 8 bit
hr: 8 bitno

en: Channels:
hr: Kanala:

en: Down sample:
hr: Spusti kvalitetu:

en: Look for hidden patterns in modules
hr: Pogledaj za skrivene dionice u modulima

en: Use surround mixing
hr: Koristi okružujuće(surround) mixanje

en: Force volume fade at the end of the module
hr: Prisili stišavanje jačine zvuka na kraju modula

en: Use interpolation
hr: Koristi interpolaciju

en: Default panning separation
hr: Pretpostavljeno dijeljenje

en: Quality
hr: Kvalitet

en: Options
hr: Opcije

en: Select the directory where you want to store the MPEG streams:
hr: Izaberite direktorij gdje želite spremati MPEG stream-ove:

en: MPG123 Configuration
hr: MPG123 postavke

en: Stereo (if available)
hr: Stereo (ako je dostupan)

en: Decoder:
hr: Dekoder:

en: Enable Automatic detection
hr: Uključi automatsko prepoznavanje

en: use 3DNow! optimized decoder
hr: koristi 3DNow! optimizirani dekoder

en: use FPU decoder
hr: koristi FPU dekoder

en: Detect files by content (instead of file extention)
hr: Prepoznaj datoteke po njihovom sadržaju (umjesto po ekstenziji)

en: Decoder
hr: Dekoder

en: Buffering:
hr: Međuspremnik:

en: Buffer size (kb):
hr: Veličina međuspremnika (kb):

en: Pre-buffer (percent):
hr: Predmeđuspremnik (postotak):

en: Use proxy
hr: Koristi proxy

en: Host:
hr: Računalo:

en: Use authentication
hr: Koristi autentifikaciju

en: Username:
hr: Korisničko ime:

en: Password:
hr: Lozinka:

note: * Save to disk config.
en: Save stream to disk:
hr: Spremi stream na disk:

en: Save stream to disk
hr: Spremi stream na disk

en: Path:
hr: Put:

en: Browse
hr: Potraži

en: Enable SHOUT/Icecast title streaming
hr: Uključi SHOUT/Icecast stream-anje naslova

en: Enable Icecast Metadata UDP Channel
hr: Uključi Icecast Metadata UDP kanal

en: Streaming
hr: Strimam

en: ID3 Tags:
hr: ID3 oznake:

en: Disable ID3V2 tags
hr: Isključi ID3V2 oznake

note: * Title page
en: Title
hr: Naslov

en: File Info
hr: Info o datoteci

en: Couldn't write tag!
hr: Ne mogu zapisati oznaku!

en: Couldn't remove tag!
hr: Ne mogu ukloniti oznaku!

en: No tag to remove!
hr: Nema oznake za uklanjanje

en: Dual channel
hr: Dvostruki kanal

en: Single channel
hr: Jedan kanal

en: None
hr: Ništa

en: No
hr: Ne

en: Yes
hr: Da

en: Filename:
hr: Ime datoteke:

en: ID3 Tag:
hr: ID3 Oznaka:

en: Title:
hr: Naslov:

en: Artist:
hr: Izvođač:

en: Comment:
hr: Komentar:

en: Year:
hr: Godina:

en: Track number:
hr: Broj pjesme:

en: Genre:
hr: Žanr:

en: Save
hr: Spremi

en: Remove ID3
hr: Ukloni ID3

en: File Info - %s
hr: Info o datoteci - %s

en: Bitrate: Variable,
    avg. bitrate: %d kb/s
hr: Bitrate: Varijabilni,
    prosječni bitrate: %d kb/s

en: %s
    Error protection: %s
    Copyright: %s
    Original: %s
    Emphasis: %s
hr: %s
    Zaštita od grešaka: %s
    Autorsko pravo: %s
    Original: %s
    Istaknuto: %s

en: %d frames
    Filesize: %lu B
hr: %d okvira
    Veličina datoteke: %lu B

en: Error
hr: Greška

en: LOOKING UP %s
hr: TRAŽIM %s

en: Couldn't look up host %s
hr: Ne mogu pronaći računalo %s

en: CONNECTING TO %s:%d
hr: SPAJAM SE NA %s:%d

en: Couldn't connect to host %s
hr: Ne mogu se spojiti na računalo %s

en: CONNECTED: WAITING FOR REPLY
hr: SPOJEN: ČEKAM ODGOVOR

en: Couldn't connect to host %s
    Server reported: %s
hr: Ne mogu se spojiti na računalo %s
    Server je odgovorio: %s

en: PRE-BUFFERING: %dKB/%dKB
hr: PRE-DOHVAĆAM: %dKB/%dKB

en:  (Remix)
hr:  (Remiks)

en:  (Cover)
hr:  (Omot)

en: Classic Rock
hr: Klasični rock

en: Other
hr: Ostalo

en: Ambient
hr: Ambientalna

en: Vocal
hr: Vokalna

en: Classical
hr: Klasična

en: Instrumental
hr: Instrumentalna

en: Game
hr: Igra

en: Sound Clip
hr: Zvučni isječak

en: Meditative
hr: Meditacijska

en: Instrumental Pop
hr: Instrumentalni Pop

en: Instrumental Rock
hr: Instrumentalni Rock

en: Ethnic
hr: Narodna

en: Gothic
hr: Gotička

en: Christian Rap
hr: Kršćanski Rap

en: Native American
hr: Indijanski

en: Gothic Rock
hr: Gotički Rock

en: Symphonic Rock
hr: Simfonijski Rock

en: Slow Rock
hr: Spori Rock

en: Chorus
hr: Zborno

en: Easy Listening
hr: Lako slušljivo

en: Acoustic
hr: Akustički

en: Humour
hr: Humor

en: Speech
hr: Govor

en: Chanson
hr: Šansona

en: Chamber Music
hr: Kamerna muzika

en: Symphony
hr: Simfonija

en: Satire
hr: Satira

en: Slow Jam
hr: Spori Jam

en: Club
hr: Klubska

en: Folklore
hr: Folklorna

en: Ballad
hr: Balada

en: Power Ballad
hr: Snažna balada

en: Rhythmic Soul
hr: Ritmični Soul

en: Freestyle
hr: Slobodni stil

en: Christian Gangsta Rap
hr: Kršćanski Gangsta Rap

en: About MPEG Layer 1/2/3 plugin
hr: O MPEG Layer 1/2/3 dodatku

en: mpg123 decoding engine by Michael Hipp <mh@mpg123.de>
    Plugin by The XMMS team
hr: mpg123 dekodirajuću jezgru napravio Michael Hipp <mh@mpg123.de>
    dodatak napravio XMMS tim

en: MPEG Layer 1/2/3 Player %s
hr: MPEG Layer 1/2/3 svirač %s

en: About Tone Generator
hr: O generatoru tona

en: Sinus tone generator by Hĺvard Kvĺlen <havardk@xmms.org>
    Modified by Daniel J. Peng <danielpeng@bigfoot.com>
    
    To use it, add a URL: tone://frequency1;frequency2;frequency3;...
    e.g. tone://2000;2005 to play a 2000Hz tone and a 2005Hz tone
hr: Sinusni ton generator Hĺvard Kvĺlen <havardk@xmms.org>
    Nadopunio Daniel J. Peng <danielpeng@bigfoot.com>
    Prijevod: Vlatko Košturjak <kost@iname.com>
    
    Za korištenje, dodajte URL: tone://frekvencija1;frekvencija2;frekvencija3;...
    primjer tone://2000;2005 za sviranje 2000Hz i 2005Hz tona

en: Tone Generator:
hr: Tonski generator:

en: Tone Generator %s
hr: Tonski generator %s

en: Select the directory where you want to store the Ogg Vorbis streams:
hr: Izaberite direktorij gdje želite spremati Ogg Vorbis  stream-ove:

en: Ogg Vorbis Configuration
hr: Postavke Ogg Vorbis-a

note: Title config..
en: Ogg Vorbis Tags:
hr: Ogg Vorbis Oznaka:

en: Title format:
hr: Oblik naslova:

en: An error occured:
    %s
hr: Dogodila se greška:
    %s

en: Error!
hr: Greška!

en: Failed to modify tag
hr: Neuspješno mjenjanje oznake

en: Ogg Vorbis Tag:
hr: Ogg Vorbis Oznaka:

en: Date:
hr: Datum:

en: Description:
hr: Opis:

en: Location:
hr: Lokacija:

en: Version:
hr: Verzija:

en: ISRC number:
hr: ISRC broj:

en: Organization:
hr: Organizacija:

en: Copyright:
hr: Autorska prava:

en: Remove Tag
hr: Ukloni Oznaku

en: Ogg Vorbis Info:
hr: Ogg Vorbis Informacije:

en: Nominal bitrate: %d kbps
hr: Nominalni bitrate: %d kbps

en: Channels: %d
hr: Kanala: %d

en: Length: %d:%.2d
hr: Dužina: %d:%.2d

en: File size: %d B
hr: Veličina datoteke: %d B

en: Ogg Vorbis Player %s
hr: Ogg Vorbis Svirač %s

en: About Ogg Vorbis Plugin
hr: O Ogg Vorbis dodatku

en: Ogg Vorbis Plugin by Xiphophorus
    
    Original code by
    Tony Arcieri <bascule@inferno.tusculum.edu>
    Contributions from
    Chris Montgomery <monty@xiph.org>
    Peter Alm <peter@xmms.org>
    Michael Smith <msmith@labyrinth.edu.au>
    Jack Moffitt <jack@icecast.org>
    Jorn Baayen <jorn@nl.linux.org>
    Hĺvard Kvĺlen <havardk@xmms.org>
    
    Visit Xiphophorus at http://www.xiph.org/
hr: Ogg Vorbis dodatak od Xiphophorus-a
    
    Originalni kod napisali
    Tony Arcieri <bascule@inferno.tusculum.edu>
    Priložili
    Chris Montgomery <monty@xiph.org>
    Peter Alm <peter@xmms.org>
    Michael Smith <msmith@labyrinth.edu.au>
    Jack Moffitt <jack@icecast.org>
    Jorn Baayen <jorn@nl.linux.org>
    Hĺvard Kvaalen <havardk@xmms.org>
    
    Posjetite Xiphophorus na http://www.xiph.org/
    
    Prijevod: Vlatko Košturjak <kost@iname.com>

en: Wave Player %s
hr: Wav svirač %s

en: OSS Driver %s
hr: OSS upravljački program %s

en: About OSS Driver
hr: O OSS upravljačkom programu

en: XMMS OSS Driver
    
     This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA.
hr: XMMS OSS Upravljački program
    
    Ovaj program je slobodan program; možete ga redistribuirati i/ili ga mjenjati
    pod stavkama GNU opće javne licence koja je izdana od strane
    Free Software Foundationa; ili verzija 2 licence, ili
    (na vašu opciju) bilo koje kasnije verzije.
    
    Ovaj program je distribuiran u nadi da će biti koristan,
    ali BEZ IKAKVE GARANCIJE; čak i ne sadrži garanciju
    robe ili POGODNOSTI ZA NEKU ODREĐENU NAMJENU. Pogledajte
    GNU opću javnu licencu za više detalja.
    
    Trebali ste primiti kopiju GNU opće javne licence
    zajedno sa ovim programom; ukoliko ne, pišite na Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA.

en: Default (%s)
hr: Uobičajeno (%s)

en: Default
hr: Uobičajeno

en: OSS Driver configuration
hr: Postavke OSS pokretačkog programa

en: Audio device:
hr: Audio uređaj:

en: Use alternate device:
hr: Koristi alternativni uređaj:

en: Mixer device:
hr: Mixer uređaj:

en: Devices
hr: Uređaji

en: Buffer size (ms):
hr: Veličina međuspremnika (ms):

en: Buffering
hr: Međuspremam

en: Mixer Settings:
hr: Postavke miksera:

en: Volume controls Master not PCM
hr: Kontrola za jačinu zvuka kontrolira glavni ne PCM mikser

en: Mixer
hr: Mikser

en: Disk Writer Plugin %s
hr: Dodatak za pisanje na disk %s

en: You cannot use the Disk Writer plugin
    when you're running in realtime mode.
hr: Ne možete koristiti dodatak za pisanje na disk
    dok pokrećete u realtime modu.

en: Select the directory where you want to store the output files:
hr: Izaberite direktorij gdje želite spremiti dekodirane datoteke:

en: Disk Writer Configuration
hr: Postavke pisanja na disk

en: About ESounD Plugin
hr: O ESounD dodatku

en: XMMS ESounD Plugin
    
     This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA.
hr: XMMS ESoundD dodatak
    
    Ovaj program je slobodan program; možete ga redistribuirati i/ili ga mjenjati
    pod stavkama GNU opće javne licence koja je izdana od strane
    Free Software Foundationa; ili verzija 2 licence, ili
    (na vašu opciju) bilo koje kasnije verzije.
    
    Ovaj program je distribuiran u nadi da će biti koristan,
    ali BEZ IKAKVE GARANCIJE; čak i ne sadrži garanciju
    robe ili POGODNOSTI ZA NEKU ODREĐENU NAMJENU. Pogledajte
    GNU opću javnu licencu za više detalja.
    
    Trebali ste primiti kopiju GNU opće javne licence
    zajedno sa ovim programom; ukoliko ne, pišite na Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA.

en: ESD Plugin configuration
hr: Postavke ESD dodatka

en: Use remote host
hr: Koristi udaljeno računalo

en: Volume controls OSS mixer
hr: Kontrole za jačinu OSS miksera

en: Server
hr: Poslužitelj

en: eSound Output Plugin %s
hr: eSound izlazni dodatak %s

en: Solaris audio plugin %s
hr: Solaris audio dodatak %s

en: About Solaris Audio Driver
hr: O solaris audio upravljačkom programu

en: XMMS Solaris Audio Driver
    
    Written by John Riddoch (jr@scms.rgu.ac.uk)
    with help from many contributors.
hr: XMMS Solaris Audio Upravljački Program
    
    Napisao John Riddoch (jr@scms.rgu.ac.uk)
    uz pomoć mnogih koji su priložili kod.
    Prijevod: Vlatko Košturjak <kost@iname.com>

en: Default - %s
hr: Uobičajeno - %s

en: Soundcard #%d - %s
hr: Zvučna kartica #%d - %s

en: Configure Solaris driver
hr: Podesi Solaris Upravljački program

en: Always use AUDIODEV environment variable
hr: Uvijek koristi AUDIODEV okružujuću varijablu

en: Output ports:
hr: Izlazni portovi:

en: Line out
hr: Izlazna linija

en: Headphones
hr: Slušalice

en: Internal speaker
hr: Interni zvučnici

en: Blur Scope %s
hr: Blur doseg %s

en: Blur scope
hr: Blur doseg

en: Color Entry
hr: Kolor Unos

en: Options:
hr: Opcije:

en: OpenGL Spectrum configuration
hr: OpenGL spektralne postavke

en: 3DFX Fullscreen mode
hr: 3DFX Cijeli zaslon

en: OpenGL Spectrum analyzer
hr: OpenGL spektralni analizator

en: OpenGL Spectrum analyzer %s
hr: OpenGL spektralni analizator %s

en: Simple spectrum analyzer %s
hr: Jednostavan spektralni analizator %s

en: Spectrum analyzer
hr: Spektralni analizator

en: Copyright (C) Anders Carlsson 1999), Hiroshi Takekawa 2001
hr: Autorska prava (C) Anders Carlsson 1999), Hiroshi Takekawa 2001

en: A simple xmms gnome panel applet by Anders Carlsson.
    Some code is from wmxmms by Mikael Alm.
    Tooltip support by Hiroshi Takekawa.
hr: Jednostavan xmms gnom panel applet od Anders Carlsson.
    Dio koda je iz wmxmms od Mikael Alm.Podrška za brze podsjetnike: Hiroshi Takekawa.
    
    Prijevod: Vlatko Košturjak

en: About...
hr: O programu...

en: Performer/Artist
hr: Izvođač/Umjetnik

en: Genre
hr: Žanr

en: File name
hr: Ime datoteke

en: File path
hr: Putanja datoteke

en: File extension
hr: Nastavak datoteke

en: Track name
hr: Ime pjesme

en: Track number
hr: Broj pjesme

en: Date
hr: Datum

en: Year
hr: Godina

en: Comment
hr: Komentar

en: %s: option `%s' is ambiguous
hr: %s: opcija `%s' je dvosmislena

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
hr: %s: uz opciju `--%s' ne ide argument

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
hr: %s: opcija `%c%s' ne dozvoljava argument

en: %s: option `%s' requires an argument
hr: %s: opcija `%s' zahtijeva argument

note: --option
en: %s: unrecognized option `--%s'
hr: %s: neprepoznata opcija `--%s'

note: +option or -option
en: %s: unrecognized option `%c%s'
hr: %s: neprepoznata opcija `%c%s'

note: 1003.2 specifies the format of this message.
en: %s: illegal option -- %c
hr: %s: nedozvoljena opcija -- %c

en: %s: invalid option -- %c
hr: %s: nevažeća opcija -- %c

note: 1003.2 specifies the format of this message.
en: %s: option requires an argument -- %c
hr: %s: opcija zahtijeva argument  -- %c

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
hr: %s: opcija `-W %s' je dvosmislena

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
hr: %s: opcija `-W %s' ne dozvoljava argument

en: ERROR: Couldn't find %s
hr: GREŠKA: Ne mogu naći %s

en: Usage: %s [options]
    
    Options:
    --------
    
    -h, --help		Display this text and exit.
    -g, --geometry		Set the geometry (for example +20+20)
    -s, --session		Set the xmms session to use (Default: 0)
    -c, --command		Command to launch xmms (Default: xmms)
    -i, --icon		Set the icon to use when xmms is not running
    -n, --single		Only a single click is needed to start xmms
    -t, --title		Display song title when mouse is in window
    -v, --version		Display version information and exit
hr: Uporaba: %s [opcije]
    
    Opcije:
    -------
    
    -h, --help		Prikaži ovaj tekst i izađi.
    -g, --geometry		Postavi geometriju (naprimjer +20+20)
    -s, --session		Postavi xmms sesiju za korištenje (Postavljeno: 0)
    -c, --command		Komanda za pokretanja xmms-a (Postavljeno: xmms)
    -i, --icon		Postavi ikonu za korištenje kada xmms nije pokrenut
    -n, --single		Samo jedan klik je dovoljan za pokretanje xmms-a
    -t, --title		Prikaži naziv pjesme kada je miš u prozoru
    -v, --version		Prikaži informacije o verziji i izađi

en: Main Programming:
hr: Glavni programer:

en: Additional Programming:
hr: Dodatni programeri:

note: for languages that can't display 'a ring' (ĺ) replace it with "aa"
en: Hĺvard Kvĺlen
hr: Haavard Kvaalen

en: With Additional Help:
hr: Dodatna pomoć:

en: Anders Carlsson (effect plugins)
hr: Anders Carlsson (effect dodatak)

en: Chun-Chung Chen (xfont patch)
hr: Chun-Chung Chen (xfont popravke)

en: Tim Ferguson (joystick plugin)
hr: Tim Ferguson (palica za igru dodatak)

en: Eric L. Hernes (FreeBSD patches)
hr: Eric L. Hernes (FreeBSD popravke)

en: Michael Hipp and others (MPG123 engine)
hr: Michael Hipp i drugi (MPG123 engine)

note: for languages that can't display 'a diaeresis' (ä) replace it with "ae"
en: Olle Hällnäs (compiling fixes)
hr: Olle Hällnäs (popravke pri kompiliranju)

en: J. Nick Koston (MikMod plugin)
hr: J. Nick Koston (MikMod dodatak)

en: Johan Levin (echo + stereo plugin)
hr: Johan Levin (echo + stereo dodatak)

en: Willem Monsuwe
hr: Willem Monsuw

en: John Riddoch (Solaris plugin)
hr: John Riddoch (Solaris dodatak)

en: Carl van Schaik (pro logic plugin)
hr: Carl van Schaik (pro logic dodatak)

en: Charles Sielski (irman plugin)
hr: Charles Sielski (irman dodatak)

en: Ryan Weaver (RPMs among other things)
hr: Ryan Weaver (RPMovi pokraj drugih stvari)

en: Homepage and Graphics:
hr: Web stranica i grafika

en: Support and Docs:
hr: Podrška i dokumentacija:

en: Afrikaans:
hr: Afrički:

en: Azerbaijani:
hr: Azerbedžanski:

en: Basque:
hr: Baskijski:

en: Brazilian Portuguese:
hr: Brazilsko Portugalski:

en: Bulgarian:
hr: Bugarski:

en: Catalan:
hr: Katalonjski:

en: Chinese:
hr: Kineski:

en: Croatian:
hr: Hrvatski:

en: Czech:
hr: Češki:

en: Danish:
hr: Danski:

en: Dutch:
hr: Nizozemski:

en: German:
hr: Njemački:

en: Greek:
hr: Grčki:

en: French:
hr: Francuski:

en: Galician:
hr: Galski:

en: Hungarian:
hr: Madžarski:

en: Indonesian:
hr: Indonezijski:

en: Irish:
hr: Irski:

en: Italian:
hr: Talijanski:

en: Japanese:
hr: Japanski:

en: Korean:
hr: Korejski:

en: Lithuanian:
hr: Litvanski:

en: Latvian:
hr: Latvijski:

en: Norwegian:
hr: Norveški:

en: Polish:
hr: Poljski:

en: Portuguese:
hr: Portugalski:

en: Romanian:
hr: Rumunjski:

en: Russian:
hr: Ruski:

en: Serbian:
hr: Srpski:

en: Slovak:
hr: Slovački:

en: Spanish:
hr: Španjolski:

en: Swedish:
hr: Švedski:

en: Thai:
hr: Tai:

en: Turkish:
hr: Turski:

en: Ukrainian:
hr: Ukrajinski:

en: Vietnamese:
hr: Vijetnamski:

en: About XMMS
hr: O XMMS-u

en: XMMS %s - Cross platform multimedia player
hr: XMMS %s - Među platformski multimedijski svirač

en: Copyright (C) 1997-2002 4front Technologies
hr: Autoska Prava (C) 1997-2002 4front Technologies

en: Credits
hr: Zahvale

en: Translators
hr: Prevodioci

note: * This is ugly. * Change the Cancel buttons caption to Close.
en: Close
hr: Zatvori

en: PREAMP
hr: PREDPOJAČ

en: /Load
hr: /Učitaj

en: /Load/Preset
hr: /Učitaj/Preset

en: /Load/Auto-load preset
hr: /Učitaj/Auto-load preset

en: /Load/Default
hr: /Učitaj/Uobičajeno

en: /Load/-
hr: /Učitaj/-

en: /Load/Zero
hr: /Učitaj/Ništa

en: /Load/From file
hr: /Učitaj/Iz datoteke

en: /Load/From WinAMP EQF file
hr: /Učitaj/Iz WinAMP EQF datoteke

en: /Import
hr: /Uvezi

en: /Import/WinAMP Presets
hr: /Uvezi/WinAMP postavke

en: /Save
hr: /Spremi

en: /Save/Preset
hr: /Spremi/Preset

en: /Save/Auto-load preset
hr: /Spremi/Auto-load preset

en: /Save/Default
hr: /Spremi/Podrazumijevano

en: /Save/-
hr: /Spremi/-

en: /Save/To file
hr: /Spremi/U datoteku

en: /Save/To WinAMP EQF file
hr: /Spremi/U WinAMP EQF datoteku

en: /Delete
hr: /Obriši

en: /Delete/Preset
hr: /Obriši/Preset

en: /Delete/Auto-load preset
hr: /Obriši/Auto-load preset

en: /Configure Equalizer
hr: /Podesi ekvilajzer

en: XMMS Equalizer
hr: XMMS Ekvilajzer

en: Presets
hr: Pretpostavljeno

en: Load preset
hr: Učitaj pretpostavljeno

en: Load auto-preset
hr: Učitaj auto-pretpostavljeno

en: Load equalizer preset
hr: Učitaj ekvilajzersko pretpostavljeno

en: Import equalizer presets
hr: Uvezi ekvilajzersko pretpostavljeno

en: Save preset
hr: Spremi pretpostavljeno

en: Save auto-preset
hr: Spremi auto-pretpostavljeno

en: Save equalizer preset
hr: Spremi ekvilajzersko pretpostavljeno

en: Delete preset
hr: Obriši pretpostavljeno

en: Delete
hr: Obriši

en: Delete auto-preset
hr: Obriši auto-pretpostavljeno

en: Configure Equalizer
hr: Podesi Ekvilajzer

en: Directory preset file:
hr: Direktorij za pretpostavljene datoteke:

en: File preset extension:
hr: Nastavak pretpostavljenih datoteka:

en: If "Auto" is enabled on the equalizer, xmms will try to load equalizer presets like this:
    1: Look for a preset file in the directory of the file we are about to play.
    2: Look for a directory preset file in the same directory.
    3: Look for a preset saved with the "auto-load" feature
    4: Finally, try to load the "default" preset
hr: Ukoliko je "Auto" uključen na ekvilajzeru, xmms će pokušati učitati ekvilajzerske pretpostavke poput ovoga:
    1: Pogledati će za pretpostavljenu datoteku u direktoriju datoteke koja će biti svirana.
    2: Pogledati će za direktorij pretpostavljenih datoteka u istom direktoriju.
    3: Pogledati će da li je pretpostavljeno spremljeno sa "auto-load" mogućnosti.
    4: Napokon, probati će učitati "postavljeno" pretpostavljeno

en: /Preferences
hr: /Postavke

en: /Skin Browser
hr: /Izbornik izgleda

en: /Reload skin
hr: /Ponovo učiraj izgled

en: /Repeat
hr: /Ponovi

en: /Shuffle
hr: /Slučajno

en: /No Playlist Advance
hr: /Nema napretka u popisu pjesama

en: /Time Elapsed
hr: /Vrijeme prošlo

en: /Time Remaining
hr: /Vrijeme ostalo

en: /Always On Top
hr: /Uvijek na Vrhu

en: /Sticky
hr: /Ljepljiv

en: /WindowShade Mode
hr: /ProzorskaSjena mod

en: /Playlist WindowShade Mode
hr: /Popis pjesama u prozorskoj sjeni

en: /Equalizer WindowShade Mode
hr: /Ekvilajzer u prozorskoj sjeni

en: /DoubleSize
hr: /Dvostruka veličina

en: /Easy Move
hr: /Lagano Micanje

en: /File Info
hr: /Info o datoteci

en: /Jump To File
hr: /Skoči do datoteke

en: /Jump To Time
hr: /Skoči do vremena

en: /Autoscroll Songname
hr: /Automatski skrolaj ime pjesme

en: /Visualization Mode
hr: /Vizualizacijski mod

en: /Visualization Mode/Analyzer
hr: /Vizualizacijski mod/Analizator

en: /Visualization Mode/Scope
hr: /Vizualizacijski mod/Doseg

en: /Visualization Mode/Off
hr: /Vizualizacijski mod/isključen

en: /Analyzer Mode
hr: /Analizatorski mod

en: /Analyzer Mode/Normal
hr: /Analizatorski mod/Normalan

en: /Analyzer Mode/Fire
hr: /Analizatorski mod/Vatra

en: /Analyzer Mode/Vertical Lines
hr: /Analizatorski mod/Vertikalne linije

en: /Analyzer Mode/-
hr: /Analizatorski mod/-

en: /Analyzer Mode/Lines
hr: /Analizatorski mod/Linije

en: /Analyzer Mode/Bars
hr: /Analizatorski mod/Pravokutnici

en: /Analyzer Mode/Peaks
hr: /Analizatorski mod/Markeri

en: /Scope Mode
hr: /Doseg mod

en: /Scope Mode/Dot Scope
hr: /Doseg mod/Točkasti Doseg

en: /Scope Mode/Line Scope
hr: /Doseg mod/Linijski Doseg

en: /Scope Mode/Solid Scope
hr: /Doseg mod/Popunjeni Doseg

en: /WindowShade VU Mode
hr: /Prozor sa sjenom VU mod

en: /WindowShade VU Mode/Normal
hr: /Prozor sa sjenom VU mod/Normalan

en: /WindowShade VU Mode/Smooth
hr: /Prozor sa sjenom VU mod/Glatak

en: /Refresh Rate
hr: /Ciklus osvježavanja

en: /Refresh Rate/Full (~50 fps)
hr: /Ciklus osvježavanja/Puni (~50 ops)

en: /Refresh Rate/Half (~25 fps)
hr: /Ciklus osvježavanja/Pola (~25 ops)

en: /Refresh Rate/Quarter (~13 fps)
hr: /Ciklus osvježavanja/Četvrtina (~13 ops)

en: /Refresh Rate/Eighth (~6 fps)
hr: /Ciklus osvježavanja/Osmina (~6 ops)

en: /Analyzer Falloff
hr: /Analizator ostaci

en: /Analyzer Falloff/Slowest
hr: /Analizator ostaci/Najsporiji

en: /Analyzer Falloff/Slow
hr: /Analizator ostaci/Spori

en: /Analyzer Falloff/Medium
hr: /Analizator ostaci/Srednje

en: /Analyzer Falloff/Fast
hr: /Analizator ostaci/Brzi

en: /Analyzer Falloff/Fastest
hr: /Analizator ostaci/Najbrži

en: /Peaks Falloff
hr: /Točke padanja

en: /Peaks Falloff/Slowest
hr: /Točke padanja/Najsporije

en: /Peaks Falloff/Slow
hr: /Točke padanja/Spore

en: /Peaks Falloff/Medium
hr: /Točke padanja/Srednje

en: /Peaks Falloff/Fast
hr: /Točke padanja/Brze

en: /Peaks Falloff/Fastest
hr: /Točke padanja/Najbrže

en: /Visualization plugins
hr: /Vizualni dodaci

en: /About XMMS
hr: /O XMMS-u

en: /Play File
hr: /Sviraj iz datoteke

en: /Play Directory
hr: /Direktorij za sviranje:

en: /Play Location
hr: /Sviraj s lokacije

en: /View File Info
hr: /Pogledaj info o datoteci

en: /Main Window
hr: /Glavni prozor

en: /Playlist Editor
hr: /Uređivač popisa pjesama

en: /Graphical EQ
hr: /Grafički EQ

en: /Options
hr: /Postavke

en: /Playback
hr: /Reprodukcija

en: /Playback/Previous
hr: /Reprodukcija/Prijašnja

en: /Playback/Play
hr: /Reprodukcija/Sviraj

en: /Playback/Pause
hr: /Reprodukcija/Pauza

en: /Playback/Stop
hr: /Reprodukcija/Stop

en: /Playback/Next
hr: /Reprodukcija/Slijedeća

en: /Playback/-
hr: /Reprodukcija/-

note: {N_("/Playback/Stop with Fadeout"),"<Shift>V",mainwin_general_menu_callback,MAINWIN_GENERAL_STOPFADE,"<Item>"},
en: /Playback/Back 5 Seconds
hr: /Reprodukcija/Unazad 5 sekundi

en: /Playback/Fwd 5 Seconds
hr: /Reprodukcija/Naprijed 5 sekundi

en: /Playback/Start of List
hr: /Reprodukcija/Početak popisa

en: /Playback/10 Tracks Back
hr: /Reprodukcija/10 pjesama unazad

en: /Playback/10 Tracks Fwd
hr: /Reprodukcija/10 pjesama naprijed

en: /Playback/Jump to Time
hr: /Reprodukcija/Skoči na vrijeme

en: /Playback/Jump to File
hr: /Reprodukcija/Skoči na datoteku

en: /Visualization
hr: /Vizualizacija

en: /Exit
hr: /Završi

en: Jump to time
hr: Skoči do vremena

en: Jump to:
hr: Skoči na:

en: minutes:seconds
hr: minuta:sekundi

en: Track length:
hr: Trajanje pjesme:

en: Jump
hr: Skoči

en: Jump to file
hr: Skoči do datoteke

en: Files
hr: Datoteke

en: Search:
hr: Potraži:

en: Select directory to add:
hr: Izaberite koji direktorij želite dodati:

en: Enter location to play:
hr: Unesite lokaciju za sviranje:

en: SEEK TO: %d:%-2.2d/%d:%-2.2d (%d%%)
hr: ODLAZAK NA: %s:%-2.2d/%d:%-2.2d (%d%%)

en: VOLUME: %d%%
hr: JAČINA: %d%%

en: BALANCE: %d%% LEFT
hr: BALANS: %d%% LIJEVO

en: BALANCE: CENTER
hr: BALANS: CENTAR

en: BALANCE: %d%% RIGHT
hr: BALANS: %d%% DESNO

en: OPTIONS MENU
hr: OPCIJSKI MENU

en: DISABLE ALWAYS ON TOP (N/A)
hr: ONEMOGUĆI UVIJEK NA VRHU (N/A)

en: ENABLE ALWAYS ON TOP (N/A)
hr: OMOGUĆI UVIJEK NA VRHU (N/A)

en: DISABLE ALWAYS ON TOP
hr: ONEMOGUĆI UVIJEK NA VRHU

en: ENABLE ALWAYS ON TOP
hr: OMOGUĆI UVIJEK NA VRHU

en: FILE INFO BOX
hr: DATOTEČNI INFO OKVIR

en: DISABLE DOUBLESIZE
hr: ONEMOGUĆI DVOSTRUKU VELIČINU

en: ENABLE DOUBLESIZE
hr: OMOGUĆI DVOSTRUKU VELIČINU

en: VISUALIZATION MENU
hr: VIZUALNI MENU

en: Couldn't open audio
hr: Ne mogu otvoriti audio

en: Please check that:
    
    1. You have the correct output plugin selected
    2. No other programs is blocking the soundcard
    3. Your soundcard is configured properly
hr: Molimo provjerite da:
    
    1. Imate ispravan izlazni dodatak odabran
    2. Neki drugi program ne blokira/koristi zvučnu karticu
    3. je vaša zvučna kartica postavljena ispravno

en: Usage: xmms [options] [files] ...
    
    Options:
    --------
hr: Uporaba: xmms [opcije] [datoteke] ...
    
    Opcije:
    -------

note: -h, --help switch
en: Display this text and exit.
hr: Prikazuje ovaj tekst i završava.

note: -n, --session switch
en: Select XMMS session (Default: 0)
hr: Izabir XMMS sesije (Podrazumijevano: 0)

note: -r, --rew switch
en: Skip backwards in playlist
hr: Pomak unazad u popisu pjesama

note: -p, --play switch
en: Start playing current playlist
hr: Počne svirati trenutni popis pjesama

note: -u, --pause switch
en: Pause current song
hr: Pauziraj trenutnu pjesmu

note: -s, --stop switch
en: Stop current song
hr: Zaustavi trenutnu pjesmu

note: -t, --play-pause switch
en: Pause if playing, play otherwise
hr: Pauziraj ako svira, inače sviraj

note: -f, --fwd switch
en: Skip forward in playlist
hr: Pomakni naprijed u popisu pjesama

note: -e, --enqueue switch
en: Don't clear the playlist
hr: Nemoj obrisati popis pjesama

note: -m, --show-main-window switch
en: Show the main window.
hr: Prikaži glavni prozor

note: -v, --version switch
en: Print version number and exit.
hr: Ispiši broj verzije i završi.

en: 
    Segmentation fault
    
    You've probably found a bug in XMMS, please visit
    http://bugs.xmms.org and fill out a bug report.
hr: 
    Segmentation fault
    
    Vjerojatno ste pronašli grešku u XMMS-u, molimo posjetite
    http://bugs.xmms.org i ispunite formular za greške.

en: Sorry, threads isn't supported on your platform.
    
    If you're on a libc5 based linux system and installed GLIB & GTK+ before you
    installed LinuxThreads you need to recompile GLIB & GTK+
hr: Žalim, niti nisu podržani na ovoj platformi.
    
    Ako ste na libc5 baziranom linux sustavu i imate već instalirane GLIB & GTK+
    biblioteke prije, morate instalirati LinuxThreads i ponovno prekompajlirati
    GLIB & GTK+

en: Sorry, your GTK+ version (%d.%d.%d) doesn't work with XMMS.
    Please use GTK+ %s or newer.
hr: Žalim međutim GTK+ inačica koju posjedujete (%d.%d.%d) ne radi sa XMMSom.
    Molimo koristite GTK+ %s ili noviji.

note: xmms.desktop comment
en: X Multimedia System
hr: X Multimedijski Sustav

en: /Sort List
hr: /Sortiraj Listu

en: /Sort List/By Title
hr: /Sortiraj Listu/Po Naslovu

en: /Sort List/By Filename
hr: /Sortiraj Listu/Po Datoteci

en: /Sort List/By Path + Filename
hr: /Sortiraj Listu/Po putanji + datoteka

en: /Sort List/By Date
hr: /Sortiraj Listu/Po Nadnevku

en: /Sort Selection
hr: /Sortiraj odabrano

en: /Sort Selection/By Title
hr: /Sortiraj odabrano/Po Imenu

en: /Sort Selection/By Filename
hr: /Sortiraj odabrano/Po datoteci

en: /Sort Selection/By Path + Filename
hr: /Sortiraj odabrano/Po putanji + datoteci

en: /Sort Selection/By Date
hr: /Sortiraj odabrano/Po Nadnevku

en: /Randomize List
hr: /Slučajno presloži listu

en: /Reverse List
hr: /Okreni Listu

en: /Remove Dead Files
hr: /Ukloni nepostojeće datoteke

en: /Physically Delete Files
hr: /Fizičko brisanje datoteka

en: /Add
hr: /Dodaj

en: /Add/File
hr: /Dodaj/Datoteku

en: /Add/Directory
hr: /Dodaj/Direktorij

en: /Add/Url
hr: /Dodaj/Url

en: /Remove
hr: /Ukloni

en: /Remove/Selected
hr: /Ukloni/Odabrano

en: /Remove/Crop
hr: /Ukloni/Odreži

en: /Remove/All
hr: /Ukloni/Sve

en: /Remove/Misc
hr: /Ukloni/Razno

en: /Selection
hr: /Odabir

en: /Selection/Select All
hr: /Odabir/Odaberi Sve

en: /Selection/Select None
hr: /Odabir/Odaberi Ništa

en: /Selection/Invert Selection
hr: /Odabir/Zamjeni odabir

en: /Selection/-
hr: /Odabir/-

en: /Selection/Read Extended Info
hr: /Odabir/Pročitaj Prošireni Info

en: /Sort
hr: /Sortiraj

en: /Playlist
hr: /Popis pjesama

en: /Playlist/Load List
hr: /Popis pjesama/Učitaj popis

en: /Playlist/Save List
hr: /Popis pjesama/Spremi popis

en: /Playlist/New List
hr: /Popis pjesama/Novi popis

en: Enter URL to add:
hr: Unesite URL koji želite dodati:

en: Load playlist
hr: Učitaj popis pjesama

en: Save playlist
hr: Spremi popis pjesama

en: Failed to delete "%s": %s.
hr: Neuspješno obrisan "%s": %s.

en: %d of %d files successfully deleted.
hr: %d od %d datoteka uspješno obrisano.

en: XMMS: Files deleted
hr: XMMS: Datoteke obrisane

en: XMMS: Delete files?
hr: XMMS: Obrisati datoteke?

en: Really delete %d files?
hr: Zaista želite obrisati %d datoteka?

en: Really delete: "%s"?
hr: Zaista obrisati: "%s"?

en: XMMS Playlist
hr: XMMS popis pjesama

en: Realtime priority is a way for XMMS to make sure it always
    get as much CPU time as needed for decoding audio files without
    any "skips".
    
    This requires that XMMS is run with root privileges and
    may, although it's very unusal, lock up your computer.
    
    You have been warned, to activate this you need to
    restart XMMS.
hr: Prioritet u pravom vremenu je način za XMMS da se uvijek osigura
    CPU vremena koliko je potrebno za dekodiranje audio datoteka bez
    bilo kakvih "zastajkivanja".
    
    Ovo zahtijeva da XMMS bude pokrenut sa root privilegijama i
    može, ali neobično je, zalediti vaše računalo.
    
    Upozoreni ste, da aktivirate ovo trebate ponovno
    pokrenuti XMMS.

en: Select playlist font:
hr: Izaberi pismo za listu pjesama:

en: Select main window font:
hr: Izaberi pismo za glavni prozor:

en: Preferences
hr: Odrednice

note: * Input plugins
en: Input Plugins
hr: Ulazni dodaci

en: Input plugins
hr: Ulazni dodaci

en: Configure
hr: Promijeni postavu

en: Enable plugin
hr: Uključi dodatke

note: * Output plugin
en: Output Plugin
hr: Izlazni dodaci

en: Audio I/O Plugins
hr: Zvučni U/I dodaci

note: * Effect plugins
en: Effect Plugins
hr: Efekt dodataci

en: Use plugins
hr: Koristi dodatke

note: * General plugins
en: General Plugins
hr: Opći dodaci

en: General plugins
hr: Opći dodaci

en: Effect/General Plugins
hr: Efekt/Opći dodaci

en: Visualization Plugins
hr: Vizualni dodaci

en: Visualization plugins
hr: Vizualni dodaci

en: Read info on
hr: Pročitaj info na

en: demand
hr: zahtijev

en: load
hr: učitavanju

en: Allow multiple instances
hr: Dozvoli više instanci

en: Reverse file order in fileselector
hr: Obrni datotečni poredak u izborniku datoteka

en: Always show clutterbar
hr: Uvijek prikaži sakriveni pravokutnik

en: Convert %20 to space
hr: Pretvori %20 u razmak

en: Save window positions
hr: Spremi položaj prozora

en: Convert underscore to space
hr: Pretvori podvlaku u razmak

en: Show numbers in playlist
hr: Prikaži brojeve u popisu pjesama

en: Dim titlebar when inactive
hr: Zatamni naslov prozora kada je neaktivan

en: Save playlist position
hr: Snimi poziciju popisa pjesama

en: Sort "Jump to file" alphabetical
hr: Sortiraj "Skoči na datoteku" abecedno

en: Equalizer doublesize linked
hr: Ekvilajzer povezan sa dvostrukom veličinom

en: Use realtime priority when available
hr: Koristi realtime prioritet ako je raspoloživ

en: Smooth title scroll
hr: Glatko skroliranje naslova

en: Pause between songs for
hr: Pauziraj između pjesama

en: Snap windows at
hr: Prilijepi prozore na

en: pixels
hr: piksela

en: Do not hide windowmanager decorations
hr: Ne sakrij dekoracije prozorskih menađera

en: Use '\' as a directory delimiter
hr: Koristi '\' kao graničnik direktorija

en: Transparent playlist window
hr: Transparentni prozor od popisa pjesama

en: Mouse Wheel adjusts Volume by (%)
hr: Kotačić od miša naređuje jačinu po (%)

en: Read meta data from playlists
hr: Čitaj meta podatke iz popisa pjesama

en: Use fontsets (Enable for multi-byte charset support)
hr: Koristi setove pisama (Omogući za višebytnu podršku za pisma)

en: Main Window
hr: Glavni prozor

en: Use X font
hr: Koristi X pisma

en: Fonts
hr: Pisma

en:  (enabled)
hr:  (uključen)

en:  (disabled)
hr:  (isključen)

en: Skin selector
hr: Izbornik masaka

en: Skins
hr: Maske

en: Select random skin on play
hr: Izaberi nasumičnu masku

en: (none)
hr: (ništa)

note: I18N note: "Enqueue" here means "Add to playlist"
en: Enqueue
hr: Dodaj u popis pjesama

en: Load file(s)
hr: Učitaj datoteku(e)

en: Add selected files
hr: Dodaj označene datoteke

en: Add all files in directory
hr: Dodaj sve datoteke u direktoriju
