xmms 1.2.6 - en to gl translation catalogue (647 entries)

en: Echo Plugin %s
gl: Plugin de Eco %s

en: Echo Plugin
    By Johan Levin 1999.
    
    Surround echo by Carl van Schaik 1999
gl: Plugin de Eco
    Por Johan Levin 1999.
    
    Eco envolvente por Carl van Schaik 1999

en: About Echo Plugin
gl: Acerca do Plugin de Eco

en: Configure Echo
gl: Configurar Eco

en: Delay: (ms)
gl: Retardo: (ms)

en: Feedback: (%)
gl: Retroalimentacion: (%)

en: Surround echo
gl: Eco envolvente

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Apply
gl: Aplicar

en: Extra Stereo Plugin
    
    By Johan Levin 1999.
gl: Plugin de Stereo Extra
    
    Por Johan Levin 1999.

en: Extra Stereo Plugin %s
gl: Plugin de Stereo Extra %s

en: About Extra Stereo Plugin
gl: Acerca do Plugin de Stereo Extra

en: Configure Extra Stereo
gl: Configurar Stereo Extra

en: Effect intensity:
gl: Intensidade do efecto:

en: About Voice Removal Plugin
gl: Acerca do Plugin de Eliminación de Voz

en: XMMS Voice Removal Plugin
    
    A simple voice removal plugin by Anders Carlsson <andersca@gnu.org>
gl: XMMS Plugin de Eliminación de Voz
    
    Un sinxelo plugin de eliminación de voz por Anders Carlsson <andersca@gnu.org>

en: Voice removal plugin %s
gl: Plugin de eliminación de voz %s

en: About
gl: Acerca de

en: XMMS IRman Plugin:
gl: Plugin IRman de XMMS:

en: Created by Charles Sielski <stray@teklabs.net>
    Control XMMS with your TV / VCR / Stereo remote 
    IRman page - http://www.evation.com/irman/
gl: Creado por Charles Sielski <stray@teklabs.net>
    Controle XMMS co mando da súa TV / VCR / Stereo 
    Páxina de IRman - http://www.evation.com/irman/

en: Play
gl: Reproducir

en: Stop
gl: Parar

en: Pause
gl: Pausa

en: Prev
gl: Anterior

en: Next
gl: Seguinte

en: Seek -5s
gl: Buscar -5s

en: Seek +5s
gl: Buscar +5s

en: Shuffle
gl: Barallar

en: Repeat
gl: Repetir

en: Playlist
gl: Lista de reproducción

en: `%s' Button Setup
gl: Configuración do Botón `%s'

en: Enter code or use remote
gl: Introduza o código ou use o mando

en: XMMS IRman Configuration
gl: Configuración do IRman XMMS

en: Device:
gl: Dispositivo:

en: Device:
gl: Dispositivo:

en: IR code length:
gl: Lonxitude do código IR:

en: Controls:
gl: Controles:

en: Playlists:
gl: Listas de reproducción:

en: General
gl: Xeral

en: IRman Control %s
gl: Control de IRman %s:

en: unable to open port `%s' (%s)
gl: non se puido abrir o porto `%s' (%s)

en: About Joystick Driver
gl: Acerca do Controlador do Joystick

en: Joystick Control Plugin
    
    Created by Tim Ferguson <timf@dgs.monash.edu.au>.
    http://www.dgs.monash.edu.au/~timf/
    
    5+ button support by Justin Wake <justin@globalsoft.com.au>
    
    Control XMMS with one or two joysticks.
gl: Plugin de Control por Joystick
    
    Creado por Tim Ferguson <timf@dgs.monash.edu.au>.
    http://www.dgs.monash.edu.au/~timf/
    
    Soporte de 5+ botóns por Justin Wake <justin@globalsoft.com.au>
    
    Controle XMMS con un ou dous joysticks.

en: Play/Pause
gl: Reproducción/Pausa

en: Next Track
gl: Pista seguinte

en: Prev Track
gl: Pista anterior

en: Fwd 5 tracks
gl: Avanzar 5 pistas

en: Back 5 tracks
gl: Retroceder 5 pistas

en: Volume Up
gl: Subir o Volume

en: Volume Down
gl: Baixar o Volume

en: Forward 5s
gl: Avanzar 5s

en: Rewind 5s
gl: Retroceder 5s

en: Alternate
gl: Alternativo

en: Nothing
gl: Mada

en: XMMS Joystick Configuration
gl: Configuración do Joystick de XMMS

note: --------------------------------------------------
en: Devices:
gl: Dispositivos:

note: ------------------------------
en: Sensitivity (10-32767):
gl: Sensibilidade (10-32767):

note: --------------------------------------------------
en: Directionals:
gl: Direccionais:

note: --------------------------------------------------
en: Directionals (alternate):
gl: Direccionais (alternativo):

note: --------------------------------------------------
en: Buttons:
gl: Botóns:

en: Button %d:
gl: Botón %d:

en: Joystick Control %s
gl: Control de Joystick %s

en: Joystick Control
gl: Control de Joystick

en: 
    Joystick Control: error reading
gl: 
    Control de Joystick: erro lendo

en: Song Change %s
gl: Cambio de canción %s

en: Song Change Configuration
gl: Configuración de Cambio de Canción

en: Song change
gl: Cambio de canción

en: Playlist end
gl: Fin da lista de reproducción

en: Shell-command to run when xmms changes song.  It can optionally include the string %%s which will be replaced by the new song title.
gl: Comando a executar cando xmms cambia de canción. Pode incluir opcionalmente a cadea %%s que será remprazada polo título da nova canción.

en: Command:
gl: Comando:

en: Shell-command to run when xmms reaches the end of the playlist.
gl: Comando a executar cando xmms chegue ó fin da lista de reproducción.

en: CD Audio Player %s
gl: Reproductor de CD de Audio %s

en: CD Audio Track %02u
gl: Pista de CD de Audio %02u

en: Warning
gl: Aviso

en: The SHA-1 hash function failed to properly
    generate a test key.  As such, Xmms will
    not be able to contact a CD Index server.
gl: A función de dispersión SHA-1 non puido xerar
    unha clave de proba adecuada.  Por tanto, Xmms
    non poderá contactar cun servidor de índice de CD.

en: (unknown)
gl: (descoñecido)

en: CD Audio Player Configuration
gl: Configuracion do reproductor de CD de Audio

en: Directory:
gl: Directorio:

note: * Volume config
en: Volume setting:
gl: Estado do volume:

en: OSS Mixer
gl: Misturador OSS

en: CDROM drive
gl: Unidade de CDROM

en: Device
gl: Dispositivo

en: Use CDDB
gl: Usar CDDB

en: Get server list
gl: Obter lista do servidor

en: Show network window
gl: Amosar fiestra da rede

en: CDDB server:
gl: Servidor CDDB:

note: * CDindex
en: CD Index:
gl: Indice do CD:

en: Use CD Index
gl: Usar índice do CD

en: CD Index server:
gl: Servidor de índice do CD

note: * Track names
en: Track names:
gl: Nomes das pistas:

en: Override generic titles
gl: Pasar por alto os títulos xenéricos

en: Name format:
gl: Formato do nome:

en: CD Info
gl: Información do CD

en: Huffman decode error.
gl: Erro de decodificación Huffman.

en: Id Software .cin player %s
gl: Reproductor de .cin de Id Software %s

en: Error opening audio for idcin.
gl: Erro abrindo o audio para idcin.

en: IDCin Play
gl: Reproducir IDCin

en: About mikmod plugin
gl: Acerca do plugin mikmod

en: Mikmod Plugin
    http://www.multimania.com/miodrag/mikmod/
    Ported to xmms by J. Nick Koston
gl: Plugin Mikmod
    http://www.multimania.com/miodrag/mikmod/
    Portado a xmms por J. Nick Koston

en: MikMod Player %s
gl: Reproductor MikMod %s

en: Couldn't load mod
gl: Non se puido cargar o mod

en: MikMod Configuration
gl: Configuración do MikMod

en: Resolution:
gl: Resolución:

en: Channels:
gl: Canais:

en: Down sample:
gl: Reducción do mostreo:

en: Look for hidden patterns in modules
gl: Buscando patróns ocultos nos módulos

en: Use surround mixing
gl: Usar mistura envolvente

en: Force volume fade at the end of the module
gl: Forzar caída de volume ó final do módulo

en: Use interpolation
gl: Usar interpolación

en: Default panning separation
gl: Separación de canles por defecto

en: Quality
gl: Calidade

en: Options
gl: Opcións

en: Select the directory where you want to store the MPEG streams:
gl: Seleccione o directorio onde quere gardar as mostras MPEG:

en: MPG123 Configuration
gl: Configuración do MPG123

en: Stereo (if available)
gl: Stereo (se é posible)

en: Decoder:
gl: Decodificador:

en: Enable Automatic detection
gl: Habilitar detección automática

en: use 3DNow! optimized decoder
gl: usar decodificador optimizado para 3DNow!

en: use FPU decoder
gl: usar decodificador FPU

en: Detect files by content (instead of file extention)
gl: Detectar ficheiros por contido (en vez de pola sua extensión)

en: Decoder
gl: Decodificador

en: Buffer size (kb):
gl: Tamaño do Buffer (kb):

en: Pre-buffer (percent):
gl: Pre-buffer (porcentaxe):

note: * Proxy config.
en: Proxy:
gl: Proxy

en: Use proxy
gl: Usar proxy

en: Host:
gl: Máquina:

en: Port:
gl: Porto:

en: Use authentication
gl: Usar autenticación

en: Username:
gl: Nome do usuario:

en: Password:
gl: Contrasinal:

note: * Save to disk config.
en: Save stream to disk:
gl: Gravar secuencia ó disco:

en: Save stream to disk
gl: Gravar secuencia ó disco

en: Path:
gl: Camiño:

en: Browse
gl: Búsqueda

en: Enable SHOUT/Icecast title streaming
gl: Habilitar o fluxo do título de SHOUT/Icecast

en: Enable Icecast Metadata UDP Channel
gl: Habilitar o Canal UDP de Metadatos de Icecast

en: ID3 Tags:
gl: Marcas ID3:

en: Disable ID3V2 tags
gl: Deshabilitar marcas ID3V2

en: ID3 format:
gl: Formato ID3:

note: * Title page
en: Title
gl: Título

en: File Info
gl: Información do ficheiro

en: Couldn't write tag!
gl: ¡Non se puido escribi-la marca!

en: Couldn't remove tag!
gl: ¡Non se puido borra-la marca!

en: No tag to remove!
gl: ¡Non existe marca para borrar!

en: Dual channel
gl: Canal Dual

en: Single channel
gl: Canal simple

en: Bitrate: %d kb/s
gl: Taxa de bits: %d kb/s

en: Samplerate: %ld Hz
gl: Taxa de mostreo: %ld Hz

en: None
gl: Ningún

en: No
gl: Non

en: Yes
gl: Si

en: Filename:
gl: Nome do ficheiro:

en: ID3 Tag:
gl: Marca ID3:

en: Title:
gl: Título:

en: Artist:
gl: Artista:

en: Comment:
gl: Comentario:

en: Year:
gl: Ano:

en: Track number:
gl: Número de pista:

en: Genre:
gl: Xénero:

en: Save
gl: Gardar

en: Remove ID3
gl: Borrar ID3

en: MPEG Info:
gl: Información MPEG

en: File Info - %s
gl: Información do Ficheiro - %s

en: Bitrate: Variable,
    avg. bitrate: %d kb/s
gl: Taxa de bits: Variable,
    Taxa media de bits: %d kb/s

en: %s
    Error protection: %s
    Copyright: %s
    Original: %s
    Emphasis: %s
gl: %s
    Protección contra erros: %s
    Copyright: %s
    Orixinal: %s
    Enfasis: %s

en: %d frames
    Filesize: %lu B
gl: %d frames
    Tamaño do ficheiro: %lu B

en: Error
gl: Erro

en: LOOKING UP %s
gl: BUSCANDO %s

en: Couldn't look up host %s
gl: Non se puido atopar o host %s

en: CONNECTING TO %s:%d
gl: CONECTANDO A %s:%d

en: Couldn't connect to host %s
gl: Non se pode conectar ó host %s

en: CONNECTED: WAITING FOR REPLY
gl: CONECTADO: AGARDANDO RESPOSTA

en: Couldn't connect to host %s
    Server reported: %s
gl: Non puido conectar ó host %s
    Informe do servidor: %s

en:  (Cover)
gl:  (Versión)

en: Classic Rock
gl: Rock Clásico

en: Other
gl: Outro

en: Techno
gl: Tecno

en: Alternative
gl: Alternativo

en: Pranks
gl: Parodias

en: Soundtrack
gl: Banda sonoras

en: Euro-Techno
gl: Euro-Tecno

en: Fusion
gl: Fusión

en: Classical
gl: Clásica

en: Game
gl: Xogos

en: Sound Clip
gl: Clip de son

en: Meditative
gl: Meditativa

en: Instrumental Pop
gl: Pop Instrumental

en: Instrumental Rock
gl: Rock Instrumental

en: Ethnic
gl: Etnica

en: Gothic
gl: Gótico

en: Techno-Industrial
gl: Tecno-Industrial

en: Electronic
gl: Electrónica

en: Southern Rock
gl: Rock Sureño

en: Comedy
gl: Comedia

en: Cult
gl: Culto

en: Christian Rap
gl: Rap Cristiano

en: Native American
gl: Nativo Americano

en: Psychedelic
gl: Psicodelia

en: Polka
gl: Polca

en: Hard Rock
gl: Rock Duro

en: National Folk
gl: Folk Nacional

en: Latin
gl: Latina

en: Celtic
gl: Celta

en: Avantgarde
gl: Vangarda

en: Gothic Rock
gl: Rock Gótico

en: Progressive Rock
gl: Rock Progresivo

en: Psychedelic Rock
gl: Rock Psicodélico

en: Symphonic Rock
gl: Rock Sinfónico

en: Slow Rock
gl: Rock Lento

en: Chorus
gl: Coros

en: Acoustic
gl: Acústico

en: Humour
gl: Humor

en: Chamber Music
gl: Musica de Cámara

en: Symphony
gl: Sinfonía

en: Satire
gl: Sátira

en: Folklore
gl: Folclore

en: Ballad
gl: Balada

en: Rhythmic Soul
gl: Soul Rítmico

en: Freestyle
gl: Estilo libre

en: Duet
gl: Dueto

en: Drum Solo
gl: Solo de percusión

en: BritPop
gl: Pop Británico

en: Polsk Punk
gl: Punk Polaco

en: Contemporary Christian
gl: Cristiano Contemporaneo

en: Christian Rock
gl: Rock Cristiano

en: About MPEG Layer 1/2/3 plugin
gl: Acerca do plugin de MPEG Capas 1/2/3

en: mpg123 decoding engine by Michael Hipp <mh@mpg123.de>
    Plugin by The XMMS team
gl: motor de decodificación mpg123 por Michael Hipp <mh@mpg123.de>
    Plugin polo equipo de XMMS

en: MPEG Layer 1/2/3 Player %s
gl: Reproductor de MPEG Capas 1/2/3 %s

en: About Tone Generator
gl: Acerca do Xerador de Tonos

en: Sinus tone generator by Håvard Kvålen <havardk@xmms.org>
    Modified by Daniel J. Peng <danielpeng@bigfoot.com>
    
    To use it, add a URL: tone://frequency1;frequency2;frequency3;...
    e.g. tone://2000;2005 to play a 2000Hz tone and a 2005Hz tone
gl: Xerador de tonos senoidais por Håvard Kvålen <havardk@xmms.org>
    
    Para usalo, engada unha URL: tone://frecuencia1;frecuencia2;...
    p.e. tone://2000;2005 para reproducir un tono de 2000Hz e un de 2005Hz

en: Tone Generator:
gl: Xerador de tonos:

en: Tone Generator %s
gl: Xerador de tonos %s

en: Select the directory where you want to store the Ogg Vorbis streams:
gl: Seleccione o directorio onde quere gardar as mostras Ogg Vorbis:

en: Ogg Vorbis Configuration
gl: Configuración de Ogg Vorbis

note: Title config..
en: Ogg Vorbis Tags:
gl: Marcas de Ogg Vorbis:

en: Title format:
gl: Formato do título:

en: An error occured:
    %s
gl: Ocurreu un erro:
    %s

en: Error!
gl: Erro!

en: Failed to modify tag
gl: Non se puido modificar a marca

en: Ogg Vorbis Tag:
gl: Marca de Ogg Vorbis:

en: Date:
gl: Data:

en: Description:
gl: Descripción:

en: Location:
gl: Localización:

en: Version:
gl: Versión:

en: ISRC number:
gl: Número ISRC:

en: Organization:
gl: Organización:

en: Remove Tag
gl: Borrar Marca

en: Ogg Vorbis Info:
gl: Información de Ogg Vorbis:

en: Nominal bitrate: %d kbps
gl: Taxa de bits nominal: %d kbps

en: Samplerate: %d Hz
gl: Taxa de mostreo: %d Hz

en: Channels: %d
gl: Canais: %d

en: Length: %d:%.2d
gl: Lonxitude: %d:%.2d

en: File size: %d B
gl: Tamaño do ficheiro: %d B

en: Ogg Vorbis Player %s
gl: Reproductor Ogg Vorbis %s

en: About Ogg Vorbis Plugin
gl: Acerca do Plugin de Ogg Vorbis

en: Ogg Vorbis Plugin by Xiphophorus
    
    Original code by
    Tony Arcieri <bascule@inferno.tusculum.edu>
    Contributions from
    Chris Montgomery <monty@xiph.org>
    Peter Alm <peter@xmms.org>
    Michael Smith <msmith@labyrinth.edu.au>
    Jack Moffitt <jack@icecast.org>
    Jorn Baayen <jorn@nl.linux.org>
    Håvard Kvålen <havardk@xmms.org>
    
    Visit Xiphophorus at http://www.xiph.org/
gl: Plugin de Ogg Vorbis por Xiphophorus
    
    Código orixinal por
    Tony Arcieri <bascule@inferno.tusculum.edu>
    Contrubucións de
    Chris Montgomery <monty@xiph.org>
    Peter Alm <peter@xmms.org>
    Michael Smith <msmith@labyrinth.edu.au>
    Jack Moffitt <jack@icecast.org>
    Jorn Baayen <jorn@nl.linux.org>
    Håvard Kvålen <havardk@xmms.org>
    
    Visite Xiphophorus en http://www.xiph.org/

en: Wave Player %s
gl: Reproductor de Ondas %s

en: OSS Driver %s
gl: Controlador OSS %s

en: About OSS Driver
gl: Acerca do Controlador OSS

en: XMMS OSS Driver
    
     This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA.
gl: Controlador OSS para XMMS
    
     Este programa é software libre; pode redistribuílo e/ou modificalo
    baixo os termos da Licencia Xeral Pública GNU tal e como está publicada
    pola Free Software Foundation; xa sea a versión 2 da Licencia, ou
    (ó seu gusto) unha versión posterior.
    
    Este programa distribúese coa esperanza de resultar de utilidade, pero
    SEN NINGUNHA GARANTIA; sen tan sequeira a garantía implícita de
    COMERCIABILIDADE ou ADECUACION PARA UN PROPOSITO CONCRETO.
    Vexa a Licencia Xeral Pública GNU para máis detalles.
    
    Debería recibir unha copia da Licencia Xeral Pública GNU xunto con este
    programa; se non é así, escriba á Free Software Foundation, Inc.,
    59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.

en: Default (%s)
gl: Por defecto (%s)

en: Default
gl: Por defecto

en: OSS Driver configuration
gl: Configuración do Controlador OSS

en: Audio device:
gl: Dispositivo de audio:

en: Use alternate device:
gl: Usar un dispositivo alternativo:

en: Mixer device:
gl: Dispositivo misturador:

en: Devices
gl: Dispositivos

en: Buffer size (ms):
gl: Tamaño do buffer (ms):

en: Mixer Settings:
gl: Estado do misturadores

en: Volume controls Master not PCM
gl: O volume controla ó Maestro, non ó PCM

en: Mixer
gl: Misturador

en: Disk Writer Plugin %s
gl: Plugin de Escritura a Disco %s

en: You cannot use the Disk Writer plugin
    when you're running in realtime mode.
gl: Non se pode usar o plugin de Escritura a Disco
    cando se está executando en modo de tempo real.

en: Select the directory where you want to store the output files:
gl: Seleccione o directorio onde quere garda-los ficheiros de saida:

en: Disk Writer Configuration
gl: Configuración do Escritor de Disco

en: About ESounD Plugin
gl: Acerca do Plugin ESounD

en: XMMS ESounD Plugin
    
     This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA.
gl: Plugin de ESounD para XMMS
    
     Este programa é software libre; pode redistribuílo e/ou modificalo
    baixo os termos da Licencia Xeral Pública GNU tal e como está publicada
    pola Free Software Foundation; xa sea a versión 2 da Licencia, ou
    (ó seu gusto) unha versión posterior.
    
    Este programa distribúese coa esperanza de resultar de utilidade, pero
    SEN NINGUNHA GARANTIA; sen tan sequeira a garantía implícita de
    COMERCIABILIDADE ou ADECUACION PARA UN PROPOSITO CONCRETO.
     Vexa a Licencia Xeral Pública GNU para máis detalles.
    
    Debería recibir unha copia da Licencia Xeral Pública GNU xunto con este
    programa; se non é así, escriba á Free Software Foundation, Inc.,
    59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.

en: ESD Plugin configuration
gl: Configuración do Plugin ESD

en: Use remote host
gl: Usar maquina remota

en: Volume controls OSS mixer
gl: O volume controla ó misturador OSS

en: Server
gl: Servidor

en: eSound Output Plugin %s
gl: Plugin de Saída de eSound %s

en: Solaris audio plugin %s
gl: Plugin de audio de Solaris %s

en: About Solaris Audio Driver
gl: Acerca do Controlador de Audio de Solaris

en: XMMS Solaris Audio Driver
    
    Written by John Riddoch (jr@scms.rgu.ac.uk)
    with help from many contributors.
gl: Controlador de Audio de Solaris de XMMS
    
    Escrito por John Riddoch (jr@scms.rgu.ac.uk)
    coa axuda de moitos contribuíntes.

en: Default - %s
gl: Por defecto - %s

en: Soundcard #%d - %s
gl: Tarxeta de son #%d - %s

en: Configure Solaris driver
gl: Configurar controlador de Solaris

en: Always use AUDIODEV environment variable
gl: Usar sempre a variable de entorno AUDIODEV

en: Output ports:
gl: Portos de saída:

en: Line out
gl: Saída de liña

en: Headphones
gl: Auriculares

en: Internal speaker
gl: Altofalante interno

en: Blur Scope %s
gl: Osciloscopio Borroso %s

en: Blur scope
gl: Osciloscopio borroso

en: Color Entry
gl: Entrada de Cor

en: Options:
gl: Opcións:

en: OpenGL Spectrum configuration
gl: Configuración do Espectro OpenGL

en: 3DFX Fullscreen mode
gl: Modo de pantalla completa 3DFX

en: OpenGL Spectrum analyzer
gl: Analizador de Espectro OpenGL

en: OpenGL Spectrum analyzer %s
gl: Analizador de Espectro OpenGL %s

en: Simple spectrum analyzer %s
gl: Analizador de espectro simple %s

en: Spectrum analyzer
gl: Analizador de espectro

en: xmms applet
gl: applet xmms

en: Copyright (C) Anders Carlsson 1999), Hiroshi Takekawa 2001
gl: Copyright (C) Anders Carlsson 1999, Hiroshi Takekawa 2001

en: A simple xmms gnome panel applet by Anders Carlsson.
    Some code is from wmxmms by Mikael Alm.
    Tooltip support by Hiroshi Takekawa.
gl: Un simple applet de xmms para o panel de gnome por Anders Carlsson.
    Parte do código é do wmxmms por Mikael Alm.
    Soporte de textos de axuda por Hiroshi Takekawa.

en: About...
gl: Acerca de...

en: Performer/Artist
gl: Intérprete/Artista

en: Genre
gl: Xénero

en: File name
gl: Nome do ficheiro

en: File path
gl: Camiño do ficheiro

en: File extension
gl: Extensión do ficheiro

en: Track name
gl: Nomes da pista

en: Track number
gl: Número de pista

en: Date
gl: Data

en: Year
gl: Ano

en: Comment
gl: Comentario

en: %s: option `%s' is ambiguous
gl: %s: a opción `%s' é ambigua

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
gl: %s: a opción `--%s' non permite argumentos

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
gl: %s: a opción `%c%s' non permite argumentos

en: %s: option `%s' requires an argument
gl: %s: a opción `%s' precisa dun argumento

note: --option
en: %s: unrecognized option `--%s'
gl: %s: non se recoñece a opción `--%s'

note: +option or -option
en: %s: unrecognized option `%c%s'
gl: %s: non se recoñece a opción `%c%s'

note: 1003.2 specifies the format of this message.
en: %s: illegal option -- %c
gl: %s : opción ilegal -- %c

en: %s: invalid option -- %c
gl: %s: opción non válida -- %c

note: 1003.2 specifies the format of this message.
en: %s: option requires an argument -- %c
gl: %s: a opción precisa dun argumento -- %c

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
gl: %s: a opción `-W %s' é ambigua

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
gl: %s: a opción `-W %s' non permite argumentos

en: ERROR: Couldn't find %s
gl: ERRO: Non se puido atopar %s

en: Usage: %s [options]
    
    Options:
    --------
    
    -h, --help		Display this text and exit.
    -g, --geometry		Set the geometry (for example +20+20)
    -s, --session		Set the xmms session to use (Default: 0)
    -c, --command		Command to launch xmms (Default: xmms)
    -i, --icon		Set the icon to use when xmms is not running
    -n, --single		Only a single click is needed to start xmms
    -t, --title		Display song title when mouse is in window
    -v, --version		Display version information and exit
gl: Uso: %s [opcións]
    
    Opcións:
    --------
    
    -h, --help		Amosa este texto e sae.
    -g, --geometry		Establece a xeometría (por exemplo +20+20)
    -s, --session		Establece a sesión a usar en xmms (Por defecto: 0)
    -c, --command		Comando que lanza xmms (Por defecto: xmms)
    -i, --icon		Establece o icono a usar cando xmms non se esta a executar
    -n, --single		Unha soa pulsación para arrancar xmms
    -t, --title		Amosa o título da cancion cando o rato está na fiestra
    -v, --version		Amosa informacion da versión e sae

en: Main Programming:
gl: Programación Principal:

en: Additional Programming:
gl: Programación Adicional:

en: With Additional Help:
gl: Coa Axuda Adicional de:

en: Anders Carlsson (effect plugins)
gl: Anders Carlsson (plugins de efecto)

en: Chun-Chung Chen (xfont patch)
gl: Chun-Chung Chen (parche de xfont)

en: Tim Ferguson (joystick plugin)
gl: Tim Ferguson (plugin de joystick)

en: Eric L. Hernes (FreeBSD patches)
gl: Eric L. Hernes (parches para FreeBSD)

en: Michael Hipp and others (MPG123 engine)
gl: Michael Hipp e outros (motor MPG123)

note: for languages that can't display 'a diaeresis' (ä) replace it with "ae"
en: Olle Hällnäs (compiling fixes)
gl: Olle Hällnäs (arranxos de compilación)

en: J. Nick Koston (MikMod plugin)
gl: J. Nick Koston (plugin MikMod)

en: Johan Levin (echo + stereo plugin)
gl: Johan Levin (plugins de eco e stereo)

en: John Riddoch (Solaris plugin)
gl: John Riddoch (plugin de Solaris)

en: Carl van Schaik (pro logic plugin)
gl: Carl van Schaik (plugin pro logic)

en: Charles Sielski (irman plugin)
gl: Charles Sielski (plugin irman)

en: Ryan Weaver (RPMs among other things)
gl: Ryan Weaver (RPMs entre outras cousas)

en: Homepage and Graphics:
gl: Páxina web e gráficos:

en: Support and Docs:
gl: Soporte e documentación:

en: Azerbaijani:
gl: Acerí:

en: Basque:
gl: Euskera:

en: Brazilian Portuguese:
gl: Portugués de Brasil:

en: Bulgarian:
gl: Búlguaro:

en: Catalan:
gl: Catalán

en: Chinese:
gl: Chinés:

en: Croatian:
gl: Croata:

en: Czech:
gl: Checo:

en: Danish:
gl: Danés:

en: Dutch:
gl: Holandés:

en: German:
gl: Alemán:

en: Greek:
gl: Grego:

en: French:
gl: Francés:

en: Galician:
gl: Galego:

en: Hungarian:
gl: Húngaro:

en: Indonesian:
gl: Indonesio:

en: Irish:
gl: Irlandés:

en: Italian:
gl: Italiano:

en: Japanese:
gl: Xaponés:

en: Korean:
gl: Coreano:

en: Lithuanian:
gl: Lituano:

en: Latvian:
gl: Letón:

en: Norwegian:
gl: Noruegués:

en: Polish:
gl: Polaco:

en: Portuguese:
gl: Portugués:

en: Romanian:
gl: Romanés:

en: Russian:
gl: Ruso:

en: Serbian:
gl: Serbio:

en: Slovak:
gl: Eslovaco:

en: Spanish:
gl: Español:

en: Swedish:
gl: Sueco:

en: Thai:
gl: Tailandés:

en: Turkish:
gl: Turco:

en: Ukrainian:
gl: Ucraniano:

en: Vietnamese:
gl: Vietnamita:

en: Walloon:
gl: Valón:

en: About XMMS
gl: Acerca de XMMS

en: XMMS %s - Cross platform multimedia player
gl: XMMS %s - Reproductor multimedia multiplataforma

en: Credits
gl: Créditos

en: Translators
gl: Traductores

note: * This is ugly. * Change the Cancel buttons caption to Close.
en: Close
gl: Pechar

en: /Load
gl: /Cargar

en: /Load/Preset
gl: /Cargar/Predefinido

en: /Load/Auto-load preset
gl: /Cargar/Predefinido auto-cargado

en: /Load/Default
gl: /Cargar/Por defecto

en: /Load/-
gl: /Cargar/-

en: /Load/Zero
gl: /Cargar/Cero

en: /Load/From file
gl: /Cargar/De ficheiro

en: /Load/From WinAMP EQF file
gl: /Cargar/De ficheiro EQF de WinAMP

en: /Import
gl: /Importar

en: /Import/WinAMP Presets
gl: /Importar/Preseleccións do WinAMP

en: /Save
gl: /Gardar

en: /Save/Preset
gl: /Gardar/Predefinido

en: /Save/Auto-load preset
gl: /Gardar/Predefinido auto-cargado

en: /Save/Default
gl: /Gardar/Por defecto

en: /Save/-
gl: /Gardar/-

en: /Save/To file
gl: /Gardar/A ficheiro

en: /Save/To WinAMP EQF file
gl: /Gardar/A ficheiro EQF de WinAMP

en: /Delete
gl: /Borrar

en: /Delete/Preset
gl: /Borrar/Predefinido

en: /Delete/Auto-load preset
gl: /Borrar/Predefinido auto-cargado

en: /Configure Equalizer
gl: /Configurar Ecualizador

en: XMMS Equalizer
gl: Ecualizador de XMMS

en: Presets
gl: Predefinidos

en: Load preset
gl: Cargar predefinido

en: Load auto-preset
gl: Cargar auto-predefinido

en: Load equalizer preset
gl: Cargar predefinido do ecualizador

en: Import equalizer presets
gl: Importar predefinido do ecualizador

en: Save preset
gl: Gardar predefinido

en: Save auto-preset
gl: Gardar auto-predefinido

en: Save equalizer preset
gl: Gardar predefinido do ecualizador

en: Delete preset
gl: Borrar predefinido

en: Delete
gl: Borrar

en: Delete auto-preset
gl: Borrar auto-predefinido

en: Configure Equalizer
gl: Configurar Ecualizador

en: Directory preset file:
gl: Directorio de ficheiros de predefincións:

en: File preset extension:
gl: Extensión dos ficheiros de predefinicións:

en: If "Auto" is enabled on the equalizer, xmms will try to load equalizer presets like this:
    1: Look for a preset file in the directory of the file we are about to play.
    2: Look for a directory preset file in the same directory.
    3: Look for a preset saved with the "auto-load" feature
    4: Finally, try to load the "default" preset
gl: Se "Auto" está habilitado no ecualizador, xmms tentará cargar predefinidos
    da seguinte maneira:
    1: Busca un ficheiro de predefinicións no directorio do ficheiro que se vai reproducir.
    2: Busca un directorio de ficheiros de predefinicións no mesmo directorio.
    3: Busca un predefinido gardado coa característica de "auto-cargar"
    4: Finalmente, tenta cargar o predefinido "por defecto"

en: /Preferences
gl: /Preferencias

en: /Skin Browser
gl: /Selector de temas

en: /Reload skin
gl: /Recargar tema

en: /Repeat
gl: /Repetir

en: /Shuffle
gl: /Barallar

en: /No Playlist Advance
gl: /Non avanzar na lista de reproducción

en: /Time Elapsed
gl: /Tempo Transcorrido

en: /Time Remaining
gl: /Tempo Restante

en: /Always On Top
gl: /Sempre Arriba

en: /Sticky
gl: /Fixo

en: /WindowShade Mode
gl: /Modo Reducido

en: /Playlist WindowShade Mode
gl: /Modo Reducido da Lista de Reproducción

en: /Equalizer WindowShade Mode
gl: /Modo Reducido do Ecualizador

en: /DoubleSize
gl: /Tamaño dobre

en: /Easy Move
gl: /Movemento Fácil

en: /File Info
gl: /Información do Ficheiro

en: /Jump To File
gl: /Saltar ó Ficheiro

en: /Jump To Time
gl: /Saltar ó Tempo

en: /Autoscroll Songname
gl: /Autodesprazamento do título da canción

en: /Visualization Mode
gl: /Modo de Visualización

en: /Visualization Mode/Analyzer
gl: /Modo de Visualización/Analizador

en: /Visualization Mode/Scope
gl: /Modo de Visualización/Osciloscopio

en: /Visualization Mode/Off
gl: /Modo de Visualización/Apagado

en: /Analyzer Mode
gl: /Modo do Analizador

en: /Analyzer Mode/Normal
gl: /Modo do Analizador/Normal

en: /Analyzer Mode/Fire
gl: /Modo do Analizador/Lume

en: /Analyzer Mode/Vertical Lines
gl: /Modo do Analizador/Liñas Verticais

en: /Analyzer Mode/-
gl: /Modo do Analizador/-

en: /Analyzer Mode/Lines
gl: /Modo do Analizador/Liñas

en: /Analyzer Mode/Bars
gl: /Modo do Analizador/Barras

en: /Analyzer Mode/Peaks
gl: /Modo do Analizador/Picos

en: /Scope Mode
gl: /Modo do Osciloscopio

en: /Scope Mode/Dot Scope
gl: /Modo do Osciloscopio/Osciloscopio de Puntos

en: /Scope Mode/Line Scope
gl: /Modo do Osciloscopio/Osciloscopio de Liñas

en: /Scope Mode/Solid Scope
gl: /Modo do Osciloscopio/Osciloscopio Sólido

en: /WindowShade VU Mode
gl: /Modo do VU da Fiestra Reducida

en: /WindowShade VU Mode/Normal
gl: /Modo do VU da Fiestra Reducida/Normal

en: /WindowShade VU Mode/Smooth
gl: /Modo do VU da Fiestra Reducida/Suave

en: /Refresh Rate
gl: /Taxa de Refresco

en: /Refresh Rate/Full (~50 fps)
gl: /Taxa de Refresco/Completa (~50 fps)

en: /Refresh Rate/Half (~25 fps)
gl: /Taxa de Refresco/Media (~25 fps)

en: /Refresh Rate/Quarter (~13 fps)
gl: /Taxa de Refresco/Cuarto (~13 fps)

en: /Refresh Rate/Eighth (~6 fps)
gl: /Taxa de Refresco/Oitavo (~6 fps)

en: /Analyzer Falloff
gl: /Caída do Analizador

en: /Analyzer Falloff/Slowest
gl: /Caída do Analizador/Moi lenta

en: /Analyzer Falloff/Slow
gl: /Caída do Analizador/Lenta

en: /Analyzer Falloff/Medium
gl: /Caída do Analizador/Media

en: /Analyzer Falloff/Fast
gl: /Caída do Analizador/Rápida

en: /Analyzer Falloff/Fastest
gl: /Caída do Analizador/Moi rápida

en: /Peaks Falloff
gl: /Caída dos Picos

en: /Peaks Falloff/Slowest
gl: /Caída dos Picos/Moi lenta

en: /Peaks Falloff/Slow
gl: /Caída dos Picos/Lenta

en: /Peaks Falloff/Medium
gl: /Caída dos Picos/Media

en: /Peaks Falloff/Fast
gl: /Caída dos Picos/Rápida

en: /Peaks Falloff/Fastest
gl: /Caída dos Picos/Moi rápida

en: /Visualization plugins
gl: /Plugins de Visualización

en: /About XMMS
gl: /Acerca de XMMS

en: /Play File
gl: /Reproducir Ficheiro

en: /Play Directory
gl: /Reproducir Directorio

en: /Play Location
gl: /Reproducir Localización

en: /View File Info
gl: /Ver Información do Ficheiro

en: /Main Window
gl: /Fiestra Principal

en: /Playlist Editor
gl: /Editor da Lista de Reproducción

en: /Graphical EQ
gl: /Ecualizador Gráfico

en: /Options
gl: /Opcións

en: /Playback
gl: /Reproducción

en: /Playback/Previous
gl: /Reproducción/Anterior

en: /Playback/Play
gl: /Reproducción/Reproducir

en: /Playback/Pause
gl: /Reproducción/Pausa

en: /Playback/Stop
gl: /Reproducción/Parar

en: /Playback/Next
gl: /Reproducción/Seguinte

en: /Playback/-
gl: /Reproducción/-

note: {N_("/Playback/Stop with Fadeout"),"<Shift>V",mainwin_general_menu_callback,MAINWIN_GENERAL_STOPFADE,"<Item>"},
en: /Playback/Back 5 Seconds
gl: /Reproducción/Atrás 5 segundos

en: /Playback/Fwd 5 Seconds
gl: /Reproducción/Adiante 5 segundos

en: /Playback/Start of List
gl: /Reproducción/Comezo da lista

en: /Playback/10 Tracks Back
gl: /Reproducción/10 Pistas Atrás

en: /Playback/10 Tracks Fwd
gl: /Reproducción/10 Pistas Adiante

en: /Playback/Jump to Time
gl: /Reproducción/Saltar ó Tempo

en: /Playback/Jump to File
gl: /Reproducción/Saltar ó Ficheiro

en: /Visualization
gl: /Visualización

en: /Exit
gl: /Sair

en: Jump to time
gl: Salto ó tempo

en: Jump to:
gl: Saltar a:

en: minutes:seconds
gl: minutos:segundos

en: Track length:
gl: Lonxitude da pista:

en: Jump
gl: Salto

en: Jump to file
gl: Saltar ó ficheiro

en: Files
gl: Ficheiros

en: Search:
gl: Búsqueda:

en: Select directory to add:
gl: Seleccione un directorio para engadir:

en: Enter location to play:
gl: Introduza a localización a engadir:

en: SEEK TO: %d:%-2.2d/%d:%-2.2d (%d%%)
gl: POSICIONARSE EN: %d:%-2.2d/%d:%-2.2d (%d%%)

en: BALANCE: %d%% LEFT
gl: BALANCE: %d%% ESQUERDO

en: BALANCE: CENTER
gl: BALANCE: CENTRO

en: BALANCE: %d%% RIGHT
gl: BALANCE: %d%% DEREITO

en: OPTIONS MENU
gl: MENU DE OPCIONS

en: DISABLE ALWAYS ON TOP (N/A)
gl: DESHABILITAR SEMPRE ARRIBA (N/A)

en: ENABLE ALWAYS ON TOP (N/A)
gl: HABILITAR SEMPRE ARRIBA (N/A)

en: DISABLE ALWAYS ON TOP
gl: DESHABILITAR SEMPRE ARRIBA

en: ENABLE ALWAYS ON TOP
gl: HABILITAR SEMPRE ARRIBA

en: FILE INFO BOX
gl: CAIXA DE INFORMACION DE FICHEIROS

en: DISABLE DOUBLESIZE
gl: DESHABILITAR DOBRE TAMAÑO

en: ENABLE DOUBLESIZE
gl: HABILITAR DOBRE TAMAÑO

en: VISUALIZATION MENU
gl: MENU DE VISUALIZACION

en: Couldn't open audio
gl: Non se puido abrir o audio

en: Please check that:
    
    1. You have the correct output plugin selected
    2. No other programs is blocking the soundcard
    3. Your soundcard is configured properly
gl: Por favor comprobe que:
    
    1. Ten o plugin de saida correcto seleccionado
    2. Non hai outros programas bloqueando a tarxeta de son
    3. A súa tarxeta de son esta configurada correctamente

en: Usage: xmms [options] [files] ...
    
    Options:
    --------
gl: Uso: xmms [opcións] [ficheiros] ...
    
    Opcións:
    --------

note: -h, --help switch
en: Display this text and exit.
gl: Amosa este texto e sae.

note: -n, --session switch
en: Select XMMS session (Default: 0)
gl: Selecciona a sesión de XMMS (Por defecto: 0)

note: -r, --rew switch
en: Skip backwards in playlist
gl: Salta hacia atrás na lista de reproducción

note: -p, --play switch
en: Start playing current playlist
gl: Comeza reproducindo a lista actual

note: -u, --pause switch
en: Pause current song
gl: Pon en pausa a canción actual

note: -s, --stop switch
en: Stop current song
gl: Detén a canción actual

note: -t, --play-pause switch
en: Pause if playing, play otherwise
gl: Alterna entre pausa e reproducción

note: -f, --fwd switch
en: Skip forward in playlist
gl: Salta hacia adiante na lista de reproducción

note: -e, --enqueue switch
en: Don't clear the playlist
gl: Non borra a lista de reproducción

note: -m, --show-main-window switch
en: Show the main window.
gl: Amosa a fiestra principal.

note: -v, --version switch
en: Print version number and exit.
gl: Amosa o número de versión e sae.

en: 
    Segmentation fault
    
    You've probably found a bug in XMMS, please visit
    http://bugs.xmms.org and fill out a bug report.
gl: 
    Violación de segmento
    
    Probablemente atopou un bug en XMMS, por favor visita
    http://www.xmms.org e cubre o informe do bug.

en: Sorry, threads isn't supported on your platform.
    
    If you're on a libc5 based linux system and installed GLIB & GTK+ before you
    installed LinuxThreads you need to recompile GLIB & GTK+
gl: Sentímolo, os fíos non están soportados na súa plataforma.
    
    Se está nun sistema linux baseado en libc5 e instalou GLIB & GTK+
    antes de instalar LinuxThreads necesita recompilar GLIB & GTK+

en: Sorry, your GTK+ version (%d.%d.%d) doesn't work with XMMS.
    Please use GTK+ %s or newer.
gl: Síntoo, a súa versión de GTK+ (%d.%d.%d) non funciona con XMMS.
    Por favor, use GTK+ %s ou superior.

note: xmms.desktop comment
en: X Multimedia System
gl: Sistema Multimedia para X

en: /Sort List
gl: /Ordenar Lista

en: /Sort List/By Title
gl: /Ordenar Lista/Por Título

en: /Sort List/By Filename
gl: /Ordenar Lista/Por Nome de Ficheiro

en: /Sort List/By Path + Filename
gl: /Ordenar Lista/Por Camiño + Nome de Ficheiro

en: /Sort List/By Date
gl: /Ordenar Lista/Por Data

en: /Sort Selection
gl: /Ordenar Selección

en: /Sort Selection/By Title
gl: /Ordenar Selección/Por Título

en: /Sort Selection/By Filename
gl: /Ordenar Selección/Por Nome de Ficheiro

en: /Sort Selection/By Path + Filename
gl: /Ordenar Selección/Por Camiño + Nome de Ficheiro

en: /Sort Selection/By Date
gl: /Ordenar Selección/Por Data

en: /Randomize List
gl: /Barallar Lista

en: /Reverse List
gl: /Invertir Lista

en: /Remove Dead Files
gl: /Quitar Ficheiros Mortos

en: /Physically Delete Files
gl: /Borrar Ficheiros Físicamente

en: /Add
gl: /Engadir

en: /Add/File
gl: /Engadir/Ficheiro

en: /Add/Directory
gl: /Engadir/Directorio

en: /Add/Url
gl: /Engadir/Url

en: /Remove
gl: /Borrar

en: /Remove/Selected
gl: /Borrar/Selección

en: /Remove/Crop
gl: /Borrar/Recortar

en: /Remove/All
gl: /Borrar/Todo

en: /Remove/Misc
gl: /Borrar/Misc

en: /Selection
gl: /Selección

en: /Selection/Select All
gl: /Selección/Seleccionar Todo

en: /Selection/Select None
gl: /Selección/Non Seleccionar Nada

en: /Selection/Invert Selection
gl: /Selección/Invertir Selección

en: /Selection/-
gl: /Selección/-

en: /Selection/Read Extended Info
gl: /Selección/Ler Info Extendida

en: /Sort
gl: /Ordenar

en: /Playlist
gl: /Lista de reproducción

en: /Playlist/Load List
gl: /Lista de Reproducción/Cargar Lista

en: /Playlist/Save List
gl: /Lista de Reproducción/Gardar Lista

en: /Playlist/New List
gl: /Lista de Reproducción/Nova Lista

en: Enter URL to add:
gl: Introduza unha URL para engadir:

en: Load playlist
gl: Cargar lista de reproducción

en: Save playlist
gl: Gardar lista de reproducción

en: Failed to delete "%s": %s.
gl: Erro ó borrar "%s": %s.

en: %d of %d files successfully deleted.
gl: Borráronse correctamente %d ficheiros de %d.

en: XMMS: Files deleted
gl: XMMS: Ficheiros borrados

en: XMMS: Delete files?
gl: XMMS: ¿Borrar ficheiros?

en: Really delete %d files?
gl: ¿Borrar realmente %d ficheiros?

en: Really delete: "%s"?
gl: ¿Borrar realmente: "%s"?

en: XMMS Playlist
gl: Lista de reproducción de XMMS

en: Realtime priority is a way for XMMS to make sure it always
    get as much CPU time as needed for decoding audio files without
    any "skips".
    
    This requires that XMMS is run with root privileges and
    may, although it's very unusal, lock up your computer.
    
    You have been warned, to activate this you need to
    restart XMMS.
gl: A prioridade en tempo real e unha forma de que XMMS se asegure
    sempre de ter o tempo de CPU necesario para decodificar ficheiros
    de audio sen "saltos".
    
    Esto require que XMMS se execute con privilexios de root
    e pode que, ainda que non é moi usual, bloquee o seu ordenador.
    
    Foi avisado, para activar esta opción necesita reiniciar XMMS.

en: Select playlist font:
gl: Seleccione o tipo de letra da lista de reproducción:

en: Select main window font:
gl: Seleccione o tipo de letra da fiestra principal:

en: Preferences
gl: Preferencias

note: * Input plugins
en: Input Plugins
gl: Plugins de entrada

en: Input plugins
gl: Plugins de entrada

en: Configure
gl: Configurar

en: Enable plugin
gl: Habilitar plugin

note: * Output plugin
en: Output Plugin
gl: Plugin de saída

en: Audio I/O Plugins
gl: Plugins de E/S de Audio

note: * Effect plugins
en: Effect Plugins
gl: Plugins de Efecto

en: Use plugins
gl: Usar plugins

note: * General plugins
en: General Plugins
gl: Plugins Xerais

en: General plugins
gl: Plugins xerais

en: Effect/General Plugins
gl: Plugins de Efecto/Xerais

en: Visualization Plugins
gl: Plugins de Visualización

en: Visualization plugins
gl: Plugins de visualización

en: Read info on
gl: Ler información

en: demand
gl: baixo demanda

en: load
gl: ó cargar

en: Allow multiple instances
gl: Permitir múltiples instancias

en: Reverse file order in fileselector
gl: Invertir a orde dos ficheiros no selector de ficheiros

en: Always show clutterbar
gl: Amosar sempre clutterbar

en: Convert %20 to space
gl: Convertir %20 en espacio

en: Save window positions
gl: Gardar as posicións das fiestras

en: Convert underscore to space
gl: Convertir o guión baixo en espacio

en: Show numbers in playlist
gl: Amosar números na lista de reproducción

en: Dim titlebar when inactive
gl: Oscurecer a barra de título durante a inactividade

en: Save playlist position
gl: Gardar a posición da lista de reproducción

en: Sort "Jump to file" alphabetical
gl: Ordenar alfabéticamente "Saltar ó ficheiro"

en: Equalizer doublesize linked
gl: Ecualizador de dobre tamaño vinculado

en: Use realtime priority when available
gl: Usar prioridade en tempo real cando esté dispoñible

en: Smooth title scroll
gl: Desprazamento de título suave

en: Pause between songs for
gl: Pausa entre cancións de

note: I18N: s = seconds
en: s
gl: seg.

en: Snap windows at
gl: Pegar as fiestras ós

en: pixels
gl: píxels

en: Do not hide windowmanager decorations
gl: Non ocultar as decoracións do xestor de fiestras

en: Use '\' as a directory delimiter
gl: Usar '\' como un delimitador de directorios

en: Transparent playlist window
gl: Fiestra da lista de reproducción transparente

en: Mouse Wheel adjusts Volume by (%)
gl: A roda do rato axusta o volume en (%)

en: Read meta data from playlists
gl: Ler metadatos das listas de reproducción

en: Use fontsets (Enable for multi-byte charset support)
gl: Usar conxuntos de tipos de letra (Habilitar para o soporte de xogos de caracteres multi-byte)

en: Main Window
gl: Fiestra Principal

en: Use X font
gl: Usar tipo de letra de X

en: Fonts
gl: Tipos de letra

en:  (enabled)
gl:  (habilitado)

en:  (disabled)
gl:  (deshabilitado)

en: Skin selector
gl: Selector de Temas

en: Skins
gl: Temas

en: Select random skin on play
gl: Seleccionar un tema aleatorio na reproducción

en: (none)
gl: (ningún)

note: I18N note: "Enqueue" here means "Add to playlist"
en: Enqueue
gl: Engadir á lista

en: Load file(s)
gl: Cargar ficheiro(s)

en: Add selected files
gl: Engadir ficheiros seleccionados

en: Add all files in directory
gl: Engadir tódolos ficheiros do directorio
