xmms 1.2.3 - en to az translation catalogue (636 entries)

en: Echo Plugin %s
az: Exo Plugin %s

en: Echo Plugin
    By Johan Levin 1999.
    
    Surround echo by Carl van Schaik 1999
az: Echo Plugin
    Johan Levin tərəfindən 1999.
    
    Surround echo Carl van Schaik tərəfindən 1999

en: About Echo Plugin
az: Echo Plugin haqqında

en: Ok
az: Oldu

en: Configure Echo
az: Exoyu quraşdır

en: Delay: (ms)
az: Gecikmə: (ms)

en: Feedback: (%)
az: Geri Dönüş: (%)

en: Volume: (%)
az: Səviyyə: (%)

en: Surround echo
az: Ətrafa yayılan exo

en: Cancel
az: Ləğv et

en: Apply
az: Əlavə et

en: Extra Stereo Plugin
    
    By Johan Levin 1999.
az: Extra Stereo Plugin
    
    Johan Levin 1999.

en: About Extra Stereo Plugin
az: Extra Stereo Plugin haqqında

en: Configure Extra Stereo
az: Əlavə stereoyu quraşdır

en: Effect intensity:
az: Effekt şiddəti:

en: About Voice Removal Plugin
az: Səs Çıxardılma Əlavǝsi haqqında

en: XMMS Voice Removal Plugin
    
    A simple voice removal plugin by Anders Carlsson <andersca@gnu.org>
az: XMMS Voice Removal Plugin
    
    Anders Carlsson <andersca@gnu.org> tərəfindən yazılmış səs çıxartma əlavəsi

en: Voice removal plugin %s
az: Səs çıxardılma Plugin %s

en: About
az: Haqqında

en: Created by Charles Sielski <stray@teklabs.net>
    Control XMMS with your TV / VCR / Stereo remote 
    IRman page - http://www.evation.com/irman/
az: Charles Sielski <stray@teklabs.net> tərəfindən yazılmışdır
    XMMSi TV / VCR /Stereo ile idarə edin 
    IRman səhifəsi - http://www.evation.com/irman/

en: Play
az: Çal

en: Stop
az: Dayandır

en: Pause
az: Fasilə

en: Prev
az: Əvvəlki

en: Next
az: Sonrakı

en: Seek -5s
az: Get -5s

en: Seek +5s
az: Get +5s

en: Repeat
az: Təkrarla

en: Playlist
az: Mahnı siyahısı

en: `%s' Button Setup
az: `%s' Düymə Quraşdırılması

en: Enter code or use remote
az: Kodu gir və ya uzaqdan istifadə et

en: XMMS IRman Configuration
az: XMMS IRman Quraşdırılması

en: Device:
az: Avadanlıq:

en: Device:
az: Avadanlıq:

en: IR code length:
az: IR kod uzunluğu:

en: Controls:
az: İdarələr:

en: Playlists:
az: Mahnı siyahısı:

en: General
az: Ümumi

en: IRman Control %s
az: IRman İdarə %s

en: unable to open port `%s' (%s)
az: `%s' (%s) qapısı açıla bilmir

en: About Joystick Driver
az: Oyun Çubuğu sürücüsü haqqında

en: Joystick Control Plugin
    
    Created by Tim Ferguson <timf@dgs.monash.edu.au>.
    http://www.dgs.monash.edu.au/~timf/
    
    5+ button support by Justin Wake <justin@globalsoft.com.au>
    
    Control XMMS with one or two joysticks.
az: Oyun Çubuğu İdarə Plugini
    
     Tim Ferguson <timf@dgs.monash.edu.au> tərəfindən yazılmışdır.
     http://www.dgs.monash.edu.au/~timf/
    
    5+ düymə dəstəyi Justin Wake tərəfindən yazılmışdır <justin@globalsoft.com.au>
    
     XMMSi bir və ya iki oyun çubuğu ilə idarə edin.

en: Play/Pause
az: /Çal/Fasilə

en: Next Track
az: Sonrakı

en: Prev Track
az: Əvvəlki

en: Fwd 5 tracks
az: 5 mahnı irəli

en: Back 5 tracks
az: 5 mahnı arxaya

en: Volume Up
az: Səs yuxarı

en: Volume Down
az: Səs aşağı

en: Forward 5s
az: 5s qabağa

en: Rewind 5s
az: 5s arxaya

en: Nothing
az: Heç bir şey

en: XMMS Joystick Configuration
az: XMMS Oyun Çubuğu Quraşdırılması

note: --------------------------------------------------
en: Devices:
az: Avadanlıqlar:

note: ------------------------------
en: Joystick 1:
az: Oyun Çubuğu 1:

note: ------------------------------
en: Joystick 2:
az: Oyun Çubuğu 2:

note: ------------------------------
en: Sensitivity (10-32767):
az: Həssasiyyət (10-32767):

note: --------------------------------------------------
en: Directionals:
az: İstiqamətlər:

note: --------------------------------------------------
en: Directionals (alternate):
az: İstiqamətlər (əlavə):

note: --------------------------------------------------
en: Buttons:
az: Düymələr:

en: Button %d:
az: Düymə %d:

en: Joystick Control %s
az: Oyun çubuğu İdarəsi %s

en: Joystick Control
az: Oyun çubuğu İdarəsi

en: 
    Joystick Control: error reading
az: 
    Oyun çubuğu İdarəsi: oxuma xətası

en: Song Change %s
az: Mahnı dəyişdirmə %s

en: Song Change Configuration
az: Mahnı dəyişdirmə quraşdırılması

en: Song change
az: Mahnı dəyişdirmə

en: Playlist end
az: Mahnı siyahısı sonu

en: Shell-command to run when xmms changes song.  It can optionally include the string %%s which will be replaced by the new song title.
az: XMMS mahnı dayişdirdiyində işə düşən qabıq əmri.İçinə %%s strinqini daxil edə bilər

en: Command:
az: Əmr:

en: Shell-command to run when xmms reaches the end of the playlist.
az: XMMS mahnı siyahısı sonuna gəldiyi zaman işə düşən qabıq əmri

en: CD Audio Player %s
az: CD Audio çalğıcısı %s

en: Warning
az: Diqqət

en: The SHA-1 hash function failed to properly
    generate a test key.  As such, Xmms will
    not be able to contact a CD Index server.
az: SHA-1 hash funksiyası açarı sınarkən
    iflas etdi. Buna görə də Xmms
    Cd indeksini vercisinə bağlana bilməyəcək.

en: (unknown)
az: (namə'lum)

en: CD Audio Player Configuration
az: CD Audio çalğıcısı quraşdırılması

en: Directory:
az: Cığır:

note: * Volume config
en: Volume setting:
az: Səs səviyyəsi qurğuları:

en: CDROM drive
az: CDROM sürücü

en: Device
az: Avadanlıq

en: Use CDDB
az: CDDB istifadə et

en: Get server list
az: Verici siyahısını al

en: Show network window
az: Şəbəkə pəncərəsini göstər

en: CDDB server:
az: CDDB vericisi:

note: * CDindex
en: CD Index:
az: CD İndex:

en: Use CD Index
az: CD İndex istifadə et

en: CD Index server:
az: CD İndex vericisi

note: * Track names
en: Track names:
az: Mahnı adları:

en: Override generic titles
az: Ümumi başlıqları nǝzǝrǝ alma

en: Name format:
az: Ad formatı:

en: CD Info
az: CD haqqında

en: Huffman decode error.
az: Huffman kod həlli xətası.

en: Id Software .cin player %s
az: ID Software .cin çalğıcısı %s

en: Error opening audio for idcin.
az: idcin audio açılırkən xəta.

en: IDCin Play
az: IDCin Çal

en: About mikmod plugin
az: mikmod plugin haqqında

en: Mikmod Plugin
    http://www.multimania.com/miodrag/mikmod/
    Ported to xmms by J. Nick Koston
az: Mikmod Plugin
    http://www.multimania.com/miodrag/mikmod/
    XMMSə J. Nick Koston tərəfindən bağlanılmışdır

en: MikMod Player %s
az: MikMod Çalğıcısı %s

en: Couldn't load mod
az: mod yüklənə bilmir

en: MikMod Configuration
az: MikMod quraşdırılması

en: Resolution:
az: Rezolyusiya:

en: Channels:
az: Kanallar:

en: Down sample:
az: Aşağı nümunələr:

en: Look for hidden patterns in modules
az: Modullarda gizli paternləri axtar

en: Use surround mixing
az: Surround mix istifadə et

en: Force volume fade at the end of the module
az: Modul axırında səsi tədirici azalt

en: Use interpolation
az: İnterpolasiyadan istifadə et

en: Default panning separation
az: sas pan ayırıcı

en: Quality
az: Keyfiyyət

en: Options
az: Seçənəklər

en: Select the directory where you want to store the MPEG streams:
az: MPEG axıntılarını saxlayacağınız qovluğu seçin

en: MPG123 Configuration
az: MPG123 Quraşdırılması

en: Stereo (if available)
az: Stereo (varsa)

en: Decoder:
az: Dekoder:

en: Enable Automatic detection
az: Avtomatik Təsbiti Fəallaşdır

en: use 3DNow! optimized decoder
az: 3DNow optimizasiya edilmiş dekoderi istifadə et

en: use FPU decoder
az: FPU dekoder işlət

en: Detect files by content (instead of file extention)
az: Faylları içindəkilərə görə təsbit et (fayl sonlarına görə)

en: Decoder
az: Dekoder

en: Buffer size (kb):
az: Buffer boyu (kb):

en: Pre-buffer (percent):
az: Pre-buffer (faiz):

note: * Proxy config.
en: Proxy:
az: Vəkil verici:

en: Use proxy
az: Vəkil verici istifadə et

en: Host:
az: Ev sahibi (host):

en: Port:
az: Qapı:

en: Use authentication
az: Özünü tanıt

en: Username:
az: İstifadəçi adı:

en: Password:
az: Parol:

note: * Save to disk config.
en: Save stream to disk:
az: Parçanı diskə qeyd et:

en: Save stream to disk
az: Parçanı diskə qeyd et:

en: Path:
az: Cığır:

en: Browse
az: Gəz

en: Enable SHOUT/Icecast title streaming
az: SHOUT/Icecast çalğı əsnasında fəallaşdır

en: Enable Icecast Metadata UDP Channel
az: Icecast Metadata UDP Kanalını fəallaşdır

en: Streaming
az: Çalınma

en: ID3 Tags:
az: ID3 Etiketlər:

en: Disable ID3V2 tags
az: ID3V2 Etiketini passivləşdir

en: ID3 format:
az: ID3 şəkli:

note: * Title page
en: Title
az: Ad

en: File Info
az: Fayl haqqında

en: Couldn't write tag!
az: Etiket yazıla bilmir!

en: Couldn't remove tag!
az: Etiket çıxardıla bilmir!

en: No tag to remove!
az: Çıxardılacaq etiket yoxdur!

en: Dual channel
az: Cüt kanal

en: Single channel
az: Tək kanal

en: Bitrate: %d kb/s
az: Bitrat: %d kb/s

en: Samplerate: %ld Hz
az: Samplerat: %ld Hz

en: None
az: Heç biri

en: No
az: Xeyr

en: Yes
az: Bəli

en: Filename:
az: Fayl adı:

en: ID3 Tag:
az: ID3 Etiketi:

en: Title:
az: Ad:

en: Album:
az: Albom:

en: Comment:
az: Qeyd:

en: Year:
az: İl:

en: Track number:
az: Mahnı nömrǝsi:

en: Genre:
az: Tərz:

en: Save
az: Qeyd et

en: Remove ID3
az: ID3ü çıxart

en: MPEG Info:
az: MPEQ haqqında:

en: File Info - %s
az: Fayl haqqında - %s

en: %d frames
    Filesize: %lu B
az: %d çǝrçivǝ
    Fayl böyüklüyü: %lu B

en: Error
az: Xəta

en: LOOKING UP %s
az: %s AXTARILIR

en: Couldn't look up host %s
az: %s ev sahibi (host) tapıla bilmir

en: CONNECTING TO %s:%d
az: %s:%d yə BAĞLANILIR

en: Couldn't connect to host %s
az: %s ev sahibinə bağlanıla bilmir

en: CONNECTED: WAITING FOR REPLY
az: BAĞLANILDI: CAVAB GÖZLƏNİLİR

en: Couldn't connect to host %s
    Server reported: %s
az: %s ev sahibinə bağlanıla bilinmir
    Verici raportu: %s

en: Classic Rock
az: Klassik Rock

en: Dance
az: Rəqs

en: Disco
az: Disko

en: Oldies
az: Köhnə mahnılar

en: Other
az: Başqaları

en: Techno
az: Texno

en: Industrial
az: İndustrial

en: Alternative
az: Alternativ

en: Soundtrack
az: Film musiqiləri

en: Euro-Techno
az: Euro-Texno

en: Vocal
az: Vokal

en: Classical
az: Klassik

en: Instrumental
az: İnstrumental

en: Game
az: Oyun

en: Sound Clip
az: Səs klipi

en: Meditative
az: Meditativ

en: Ethnic
az: Etnik

en: Gothic
az: Gotik

en: Techno-Industrial
az: Texno-Industrial

en: Electronic
az: Elektronik

en: Comedy
az: Komediya

en: Cabaret
az: Kabare

en: Psychedelic
az: Psixodelik

en: Musical
az: Musiqili komediya

en: Hard Rock
az: Ağır Rock

en: Folk
az: Folklor

en: Folk/Rock
az: Folklor/Rock

en: National Folk
az: Milli Folk

en: Latin
az: Latın

en: Celtic
az: Kelt

en: Avantgarde
az: Avanqard

en: Gothic Rock
az: Gotik Rock

en: Progressive Rock
az: Proqressiv Rock

en: Psychedelic Rock
az: Psixodelik Rock

en: Symphonic Rock
az: Simfonik Rock

en: Slow Rock
az: Yavaş Rock

en: Chorus
az: Xor

en: Easy Listening
az: Asand qulaq asılan

en: Acoustic
az: Akustik

en: Humour
az: Məzəli

en: Chanson
az: Şanson

en: Chamber Music
az: Kamera musiqisi

en: Symphony
az: Simfoniya

en: Satire
az: Satira

en: Slow Jam
az: Yavaş Jam

en: Club
az: Klub

en: Folklore
az: Folklora

en: Ballad
az: Ballada

en: Rhythmic Soul
az: Ritmik Soul

en: A Cappella
az: Kapella

en: About MPEG Layer 1/2/3 plugin
az: MPEQ 1/2/3 əlavəsi haqqında

en: MPEG Layer 1/2/3 Player %s
az:  MPEQ 1/2/3 Çalğıcısı %s

en: About Tone Generator
az: Tone Yaradaıcısı haqqında

en: Tone Generator:
az: Ton Yaradıcısı:

en: Tone Generator %s
az: Ton Yaradıcısı: %s

en: Select the directory where you want to store the Ogg Vorbis streams:
az: Ogg Vorbis parçasını saxlayacağınız cǝrgǝsini seçin

en: Ogg Vorbis Configuration
az: Ogg Vorbis Quraşdırılması

note: Title config..
en: Ogg Vorbis Tags:
az: Ogg Vorbis Tǝqlqri.

en: Title format:
az: Başlıq Şǝkli:

en: An error occured:
    %s
az: Xəta oldu:
    %s

en: Error!
az: Xəta!

en: Failed to modify tag
az: Təq təkmilləşdirilməsi bacarılmadı

en: Ogg Vorbis Tag:
az: Ogg Vorbis Tǝqi:

en: Date:
az: Tarix:

en: Description:
az: İzahat:

en: Location:
az: Yer:

en: Version:
az: Buraxılış:

en: ISRC number:
az: ISRC nömrǝsi:

en: Organization:
az: Quruluş:

en: Copyright:
az: Tə'lif Haqqı:

en: Remove Tag
az: Təqi Çıxart

en: Ogg Vorbis Info:
az: Ogg Vorbis İnfosu:

en: Nominal bitrate: %d kbps
az: Nominal Bitrat: %d kb/s

en: Channels: %d
az: Kanallar: %d

en: Length: %d:%.2d
az: Uzunluq: %d:%.2d

en: File size: %d B
az: Fayl böyüklüyü: %d B

en: Ogg Vorbis Player %s
az: Ogg Vorbis çalğıcısı %s

en: About Ogg Vorbis Plugin
az: Ogg Vorbis Plugin haqqında

en: Wave Player %s
az: Wav Çalğıcısı %s

en: OSS Driver %s
az: OSS sürücü %s

en: About OSS Driver
az: OSS sürücü haqqında

en: Default (%s)
az: Əsas (%s)

en: Default
az: Əsas

en: OSS Driver configuration
az: OSS sürücü quraşdırılması

en: Audio device:
az: Audio sürücü:

en: Use alternate device:
az: Başqa avadanlıq da işlət:

en: Mixer device:
az: Mikser sürücü:

en: Devices
az: Avadanlıqlar

en: Buffer size (ms):
az: Buffer boyu (ms):

en: Buffering
az: Buffer

en: Mixer Settings:
az: Mikser Quraşdırılması:

en: Volume controls Master not PCM
az: Səs səviyyəsi idarə Ustası PCM deyil

en: Mixer
az: Mikser:

en: You cannot use the Disk Writer plugin
    when you're running in realtime mode.
az: Disk Yazıcı plugin işlədə bilməzsiniz
    Realtime modda.

en: Select the directory where you want to store the output files:
az: Çıxış dosyqlerini qeyd etəcəyiniz qovluqları seçin:

en: Disk Writer Configuration
az: Disk Writer quraşdırılması

en: About ESounD Plugin
az: ESounD Plugin haqqında

en: ESD Plugin configuration
az: ESD Plugin quraşdırılması

en: Use remote host
az: Uzaq verici istifadə et

en: Volume controls OSS mixer
az: Səs səviyyəsi idarəsi OSS mikseri

en: Server
az: Vericilər

en: Solaris audio plugin %s
az: Solaris audio Plugin %s

en: About Solaris Audio Driver
az: Solaris Audio sürücüsü haqqında

en: Default - %s
az: Əsas - %s

en: Soundcard #%d - %s
az: Sǝs kartı #%d - %s

en: Configure Solaris driver
az: Solaris sürücüsünü Quraşdır

en: Always use AUDIODEV environment variable
az: AUDIODEV vasitǝ dǝyişgǝnini hǝmişǝ işlǝt

en: Output ports:
az: Çıxış qapıları:

en: Line out
az: Çıxış xǝtti

en: Headphones
az: Qulaqlıqlar

en: Internal speaker
az: Daxili kolonlar

en: Color Entry
az: Rəng Girişi

en: Options:
az: Seçənəklər:

en: OpenGL Spectrum configuration
az: OpenGL spektrum quraşdırılması

en: 3DFX Fullscreen mode
az: 2DFX Tamekran modu

en: OpenGL Spectrum analyzer
az: OpenGL Spektrum tədqiqatçısı

en: OpenGL Spectrum analyzer %s
az: OpenGL spektrum tədqiqatçısı %s

en: Simple spectrum analyzer %s
az: Sadə spektrum tədqiqatçısı %s

en: Spectrum analyzer
az: Spektrum tədqiqatçısı

en: xmms applet
az: xmms appleti

en: Copyright (C) Anders Carlsson 1999), Hiroshi Takekawa 2001
az: Tə'lif haqqı Anders Carlsson 1999, Hiroshi Takekawa 2001

en: A simple xmms gnome panel applet by Anders Carlsson.
    Some code is from wmxmms by Mikael Alm.
    Tooltip support by Hiroshi Takekawa.
az: Anders Carlsson tərəfindən yazılmış bəsit XMMS Gnome paneli.
    Bəzi kodlar Mikael Alm tərəfindən də yazılmışdır.İp ucların bǝ'zilǝri Hiroshi Takekawa yardımı ilǝ oldu.

en: About...
az: Haqqında...

en: Performer/Artist
az: İfaçı/Artist

en: Album
az: Albom

en: Genre
az: Tərz

en: File name
az: Fayl adı

en: File path
az: Fayl cığırı

en: File extension
az: Faylı uzantıları

en: Track name
az: Mahnı adı

en: Track number
az: Mahnı nömrǝsi

en: Date
az: Tarix

en: Year
az: İl

en: Comment
az: Şərh

en: %s: option `%s' is ambiguous
az: %s: seçənək `%s' cütdür

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
az: %s: seçənək `--%s' arqument qəbul etmir

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
az: %s: seçənək `%c%s' arqument qəbul etmir

en: %s: option `%s' requires an argument
az: %s: seçənək `%s' arqument istəyir

note: --option
en: %s: unrecognized option `--%s'
az: %s: tanınmaz seçənək `--%s'

note: +option or -option
en: %s: unrecognized option `%c%s'
az: %s: tanınmaz seçənək `%c%s'

note: 1003.2 specifies the format of this message.
en: %s: illegal option -- %c
az: %s: qəbuledilməz seçənək -- %c

en: %s: invalid option -- %c
az: %s: qəbuledilməz seçənək -- %c

note: 1003.2 specifies the format of this message.
en: %s: option requires an argument -- %c
az: %s: seçənəyi arqument istəyir -- %c

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
az: %s: seçənək `-W %s' cütdür

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
az: %s: seçənək `-W %s' arqument qəbul etmir

en: ERROR: Couldn't find %s
az: Xəta: %s tapıla bilmədi

en: Usage: %s [options]
    
    Options:
    --------
    
    -h, --help		Display this text and exit.
    -g, --geometry		Set the geometry (for example +20+20)
    -s, --session		Set the xmms session to use (Default: 0)
    -c, --command		Command to launch xmms (Default: xmms)
    -i, --icon		Set the icon to use when xmms is not running
    -n, --single		Only a single click is needed to start xmms
    -t, --title		Display song title when mouse is in window
    -v, --version		Display version information and exit
az: İstifadə qaydası: %s [seçənəklər]
    
    Seçənəklər:
    --------
    
    -h, --help		Bu mətni göstərər və çıxar.
    -g, --geometry		Geometriyanı qurar (məsələn +20+20)
    -s, --session		İstifadə ediləcək xmms iclasını qurar (Əsas: 0)
    -c, --command		XMMSi başladacaq əmr (Əsas: xmms)
    -i, --icon		XMMS işləmöədiyi vaxt göstəriləcək timsalı seç
    -n, --single		XMMSi başlatmaq üçün bir tıqlama bəsdir
    -v, --version		Buraxılıs mə'lumatını gösta,rər və çıxar

en: Main Programming:
az: Əsas Proqramlama:

en: Additional Programming:
az: Əlavə Proqramlar:

en: With Additional Help:
az: Aşağıdakıların köməyi ilə:

en: Anders Carlsson (effect plugins)
az: Anders Carlsson (efekt pluginləri)

en: Tim Ferguson (joystick plugin)
az: Tim Ferguson (oyun çubuğu plugini)

en: Eric L. Hernes (FreeBSD patches)
az: Eric L. Hernes (FreeBSD yamaqları)

en: Michael Hipp and others (MPG123 engine)
az: Michael Hipp and others (MPG123)

en: Ryan Weaver (RPMs among other things)
az: Ryan Weaver (RPMlər və başqa şeylər)

en: Homepage and Graphics:
az: Ev səhifəsi və Qrafikalar:

en: Support and Docs:
az: Dəstək və Sənədlər:

en: Afrikaans:
az: Afrikanca:

en: Azerbaijani:
az: Azərbaycanca:

en: Vasif Ismailoglu
az: Vasif İsmayıloğlu

en: Basque:
az: Bask:

en: Brazilian Portuguese:
az: Braziliya Portuqalcası:

en: Bulgarian:
az: Bolqarca:

en: Catalan:
az: Katalanca:

en: Chinese:
az: Çincə:

en: Croatian:
az: Xırvatca:

en: Czech:
az: Çexcə:

en: Danish:
az: Danimarkarca:

en: Dutch:
az: Danca:

en: Esperanto:
az: Esperantoca:

en: German:
az: Almanca:

en: Greek:
az: Yunanca:

en: French:
az: Fransızca:

en: Galician:
az: Qalcə:

en: Hungarian:
az: Macarca:

en: Indonesian:
az: İndoneziyaca:

en: Irish:
az: İrlandca:

en: Italian:
az: İtalyanca:

en: Japanese:
az: Yaponca:

en: Korean:
az: Koreyaca:

en: Lithuanian:
az: Litvanyaca:

en: Latvian:
az: Latviyaca:

en: Norwegian:
az: Norveçcə:

en: Polish:
az: Poyakca:

en: Portuguese:
az: Portuqalca:

en: Romanian:
az: Rumınca:

en: Russian:
az: Rusca:

en: Serbian:
az: Serbcə:

en: Slovak:
az: Slovakca:

en: Spanish:
az: İspanca:

en: Swedish:
az: İsveçcə:

en: Tajik:
az: Tacik:

en: Thai:
az: Tay:

en: Turkish:
az: Türkcə:

en: Ukrainian:
az: Ukraynaca:

en: Dmytro Koval'ov
az: Dmitro Kovalyov

en: Vietnamese:
az: Vyetnamca:

en: Dilshod Marupov
az: Dilşad Marupov

en: Walloon:
az: Valun:

en: About XMMS
az: XMMS Haqqında

en: Copyright (C) 1997-2002 4front Technologies
az: Təlif haqqı 1997-2002 4front Technologies

en: Credits
az: İştirakçılar

en: Translators
az: Tərcüməçilər

note: * This is ugly. * Change the Cancel buttons caption to Close.
en: Close
az: Qapat

en: 60HZ
az: 60Hz

en: 170HZ
az: 170kHz

en: 310HZ
az: 310Hz

en: 600HZ
az: 600Hz

en: 1KHZ
az: 1kHz

en: 3KHZ
az: 3kHz

en: 6KHZ
az: 6kHz

en: 12KHZ
az: 12kHz

en: 14KHZ
az: 14kHz

en: 16KHZ
az: 16kHz

en: /Load
az: /Yüklə

en: /Load/Preset
az: /Yüklə/Qurǧulu

en: /Load/Auto-load preset
az: /Yüklə/Qurǧuluları Avtomatik Yüklə

en: /Load/Default
az: /Yüklə/Əsas

en: /Load/-
az: /Yüklə/-

en: /Load/Zero
az: /Yüklə/Sıfır

en: /Load/From file
az: /Yüklə/Fayldan

en: /Load/From WinAMP EQF file
az: /Yüklə/WinAMP EQF faylından

en: /Import
az: /Al

en: /Import/WinAMP Presets
az: /Al/WinAMP Ön Qurğulular

en: /Save
az: /Qeyd Et

en: /Save/Preset
az: /Qeyd Et/Preset

en: /Save/Auto-load preset
az: /Qeyd Et/Qurǧuluları Avtomatik Yüklə

en: /Save/Default
az: /Qeyd Et/Əsas

en: /Save/-
az: /Qeyd Et/-

en: /Save/To file
az: /Qeyd Et/Fayla

en: /Save/To WinAMP EQF file
az: /Qeyd Et/WinAMP EQF faylına

en: /Delete
az: /Sil

en: /Delete/Preset
az: /Sil/Qurǧulu

en: /Delete/Auto-load preset
az: /Sil/Qurǧuluları Avtomatik Yüklə

en: /Configure Equalizer
az: /Ekvalazeri Quraşdır

en: Presets
az: Qurǧulular

en: Load preset
az: Qurǧulunu yüklə

en: Load auto-preset
az: Avtomatik qurǧuları yüklə

en: Load equalizer preset
az: Ekuvalazer qurǧularını yüklə

en: Import equalizer presets
az: Ekuvalazer qurǧularını al

en: Save preset
az: Qurǧunu qeyd et

en: Save auto-preset
az: Avtomatik qurǧuluları qeyd et

en: Save equalizer preset
az: Ekuvalazer qurǧularını qeyd et

en: Delete preset
az: Qurǧunu sil

en: Delete
az: Sil

en: Delete auto-preset
az: Avtomatik qurǧulunu sil

en: Configure Equalizer
az: Ekvalazeri Quraşdır

en: Directory preset file:
az: Qurǧu faylı qovluğu:

en: File preset extension:
az: Qurǧu əlavələri faylı:

en: /Preferences
az: /Seçənəklər

en: /Skin Browser
az: /Örtü gəzicisi

en: /Reload skin
az: /Örtüyü yenidən yüklə

en: /Repeat
az: /Təkrar

en: /No Playlist Advance
az: /Ətraflı Mahnı Siyahısı Yoxdur

en: /Time Elapsed
az: /Keçən Vaxt

en: /Time Remaining
az: /Qalan Vaxt

en: /Always On Top
az: /Həmişə Üstdə

en: /WindowShade Mode
az: /WindowShade Modu

en: /Playlist WindowShade Mode
az: /Mahnı siyahısı WindowShade Modu

en: /Equalizer WindowShade Mode
az: /Ekuvalazer WindowShade Modu

en: /DoubleSize
az: /İkiqat Boyda

en: /Easy Move
az: /Asand Hərəkətli

en: /File Info
az: /Fayl Haqqında

en: /Jump To File
az: /Fayla Sıçra

en: /Jump To Time
az: /Vaxta Sıçra

en: /Autoscroll Songname
az: /Mahnı Adını Sürüşdürərək Göstər

en: /Visualization Mode
az: /Görünüş Modu

en: /Visualization Mode/Analyzer
az: /Görünüş Modu/Tədqiqatçı

en: /Visualization Mode/Scope
az: /Görünüş Modu/Skopiya

en: /Visualization Mode/Off
az: /Görünüş Modu/Baǧlı

en: /Analyzer Mode
az: /Tədqiqatçı Modu

en: /Analyzer Mode/Normal
az: /Tədqiqatçı Modu/Normal

en: /Analyzer Mode/Fire
az: /Tədqiqatçı Modu/Alov

en: /Analyzer Mode/Vertical Lines
az: /Tədqiqatçı Modu/Şaquli Xətlər

en: /Analyzer Mode/-
az: /Tədqiqatçı Modu/-

en: /Analyzer Mode/Lines
az: /Tədqiqatçı Modu/Xətlər

en: /Analyzer Mode/Bars
az: /Tədqiqatçı Modu/Sütunlar

en: /Analyzer Mode/Peaks
az: /Tədqiqatçı Modu/İti Xətlər

en: /Scope Mode
az: /Skopiya Modu

en: /Scope Mode/Dot Scope
az: /Skopiya Modu/Nöqtəli Skopiya

en: /Scope Mode/Line Scope
az: /Skopiya Modu/Xətlər

en: /Scope Mode/Solid Scope
az: /Skopiya Modu/Yeknəsəq Skopiya

en: /WindowShade VU Mode
az: /WindowShade VU Modu

en: /WindowShade VU Mode/Normal
az: /WindowShade VU Modu/Normal

en: /WindowShade VU Mode/Smooth
az: /WindowShade VU Modu/Yumuşaq/

en: /Refresh Rate
az: /Yeniləmə Sıxlıǧı

en: /Refresh Rate/Full (~50 fps)
az: /Yeniləmə Sıxlıǧı/Tam (~50 fps)

en: /Refresh Rate/Half (~25 fps)
az: /Yeniləmə Sıxlıǧı/Yarım (~25 fps)

en: /Refresh Rate/Quarter (~13 fps)
az: /Yeniləmə Sıxlıǧı/Dörtdə Bir (~13 fps)

en: /Refresh Rate/Eighth (~6 fps)
az: /Yeniləmə Sıxlıǧı/Səkkizdə Bir (~6 fps)

en: /Analyzer Falloff
az: /Tədqiqatçı Enişi

en: /Analyzer Falloff/Slowest
az: /Tədqiqatçı Enişi/Ən Yavaş

en: /Analyzer Falloff/Slow
az: /Tədqiqatçı Enişi/Yavaş

en: /Analyzer Falloff/Medium
az: /Tədqiqatçı Enişi/Orta

en: /Analyzer Falloff/Fast
az: /Tədqiqatçı Enişi/Sür'ətli

en: /Analyzer Falloff/Fastest
az: /Tədqiqatçı Enişi/Ən Sür'ətli

en: /Peaks Falloff
az: /İti eniş

en: /Peaks Falloff/Slowest
az: /İti eniş/Ən Yavaş

en: /Peaks Falloff/Slow
az: /İti eniş/Yavaş

en: /Peaks Falloff/Medium
az: /İti eniş/Orta

en: /Peaks Falloff/Fast
az: /İti eniş/Sü'rətli

en: /Peaks Falloff/Fastest
az: /İti eniş/Ən Sür'ətli

en: /Visualization plugins
az: /Görünüş Əlavələri

en: /About XMMS
az: /XMMS Haqqında

en: /Play File
az: /Faylı Çal

en: /Play Directory
az: /Qovluğu Çal

en: /Play Location
az: /Yeri Çal

en: /View File Info
az: /Fayl Mə'lumatını Göstər

en: /Main Window
az: /Əsas Pəncərə

en: /Playlist Editor
az: /Mahnı Siyahısı Düzəldicisi

en: /Graphical EQ
az: /Qrafiki EQ

en: /Options
az: /Səçənəklər

en: /Playback
az: /Arxa Çalğı

en: /Playback/Previous
az: /Arxa Çalğı/Əvvəlki

en: /Playback/Play
az: /Arxa Çalğı/Çal

en: /Playback/Pause
az: /Arxa Çalğı/Fasilə

en: /Playback/Stop
az: /Arxa Çalğı/Dayan

en: /Playback/Next
az: /Arxa Çalğı/Sonrakı

en: /Playback/-
az: /Arxa Çalğı/-

note: {N_("/Playback/Stop with Fadeout"),"<Shift>V",mainwin_general_menu_callback,MAINWIN_GENERAL_STOPFADE,"<Item>"},
en: /Playback/Back 5 Seconds
az: /Arxa Çalğı/5 Saniyə Geri

en: /Playback/Fwd 5 Seconds
az: /Arxa Çalğı/5 Saniyə İrəli

en: /Playback/Start of List
az: /Arxa Çalğı/Siyahı Başlanğıcı

en: /Playback/10 Tracks Back
az: /Arxa Çalğı/10 Mahnı Geri

en: /Playback/10 Tracks Fwd
az: /Arxa Çalğı/10 Mahnı İrəli

en: /Playback/Jump to Time
az: /Arxa Çalğı/Vaxta Sıçra

en: /Playback/Jump to File
az: /Arxa Çalğı/Fayla Sıçra

en: /Visualization
az: /Görünüş

en: /Exit
az: /Çıx

en: Jump to time
az: Vaxta sıçra

en: Jump to:
az: Sıçra:

en: minutes:seconds
az: dəqiqə:saniyə

en: Track length:
az: Mahnı uzunluğu:

en: Jump
az: Sıçra

en: Jump to file
az: Fayla sıçra

en: Files
az: Fayllar

en: Search:
az: Axtar:

en: Select directory to add:
az: Əlavə etmək üçün qovluğu seç:

en: Enter location to play:
az: Çalmaq üçün yer əlavə et

en: SEEK TO: %d:%-2.2d/%d:%-2.2d (%d%%)
az: AXTAR: %d:%-2.2d/%d:%-2.2d (%d%%)

en: BALANCE: %d%% LEFT
az: TARAZ: %d%% SOL

en: BALANCE: CENTER
az: TARAZ: MƏRKƏZ

en: BALANCE: %d%% RIGHT
az: TARAZ: %d%% SAĞ

en: OPTIONS MENU
az: SEÇƏNƏKLƏR MENYUSU

en: DISABLE ALWAYS ON TOP (N/A)
az: HƏMİŞƏ ÜSTDƏ FƏALİYYƏTİNİ DAYNDIR (N/A)

en: ENABLE ALWAYS ON TOP (N/A)
az: HƏMİŞƏ ÜSTDƏ FƏALLAŞDIR (N/A)

en: DISABLE ALWAYS ON TOP
az: HƏMİŞƏ ÜSTDƏ FƏALİYYƏTİNİ DAYANDIR

en: ENABLE ALWAYS ON TOP
az: HƏMİŞƏ ÜSTDƏ FƏALLAŞDIR

en: FILE INFO BOX
az: FAYL MƏ'LUMAT QUTUSU

en: DISABLE DOUBLESIZE
az: İKİQAT BÖYÜKLÜK FƏALİYYƏTİNİ DAYANDIR

en: ENABLE DOUBLESIZE
az: İKİQAT BÖYÜKLÜYÜ FƏALLAŞDIR

en: VISUALIZATION MENU
az: GÖRÜNÜŞ MENYUSU

en: Couldn't open audio
az: Audio açıla bilmir

en: Please check that:
    
    1. You have the correct output plugin selected
    2. No other programs is blocking the soundcard
    3. Your soundcard is configured properly
az: Xahiş edirik, bunları yoxlayın:
    
    1. Doğru çıxış plugini seçdniz mi?
    2. Başqa proqram tərəfindən səs kartına manea, qoyulub mu?
    3. Səs kartınız düzgün quraşdırılıb mı?

en: Usage: xmms [options] [files] ...
    
    Options:
    --------
az: İstifadə qaydası: xmms [seçənəklər] [fayllar] ...
    
    Seçənəklər:
    --------

note: -h, --help switch
en: Display this text and exit.
az: Bu mətni göstər və çıx.

note: -n, --session switch
en: Select XMMS session (Default: 0)
az: XMMS iclasını seç (Əsas: 0)

note: -r, --rew switch
en: Skip backwards in playlist
az: Mahnı siyahısında arxaları keç

note: -p, --play switch
en: Start playing current playlist
az: Hazırkı mahnı siyahısını çalmanı dayandır

note: -u, --pause switch
en: Pause current song
az: Hazırkı mahnıya fasilə ver

note: -s, --stop switch
en: Stop current song
az: Hazırkı mahnını dayandır

note: -t, --play-pause switch
en: Pause if playing, play otherwise
az: Əgər çalırsa, fasilə ver, yoxsa çalmağa davam et

note: -f, --fwd switch
en: Skip forward in playlist
az: Mahnı siyahısında irəlini nəzərə alma

note: -e, --enqueue switch
en: Don't clear the playlist
az: Mahnı siyahısını təmizləmə

note: -m, --show-main-window switch
en: Show the main window.
az: Ana pəncərəni göstər.

note: -v, --version switch
en: Print version number and exit.
az: Buraxılış nömrəsini göstər və çıx.

en: 
    Segmentation fault
    
    You've probably found a bug in XMMS, please visit
    http://bugs.xmms.org and fill out a bug report.
az: 
    Aǧır xətat
    
    Dəyəsən XMMSdə xəta tapdınız. Lütfən buranı ziyarət edin.
    http://bugs.xmms.org and fill out a bug report.

en: Sorry, threads isn't supported on your platform.
    
    If you're on a libc5 based linux system and installed GLIB & GTK+ before you
    installed LinuxThreads you need to recompile GLIB & GTK+
az: Bağışlayın, bunlar platfornuzda dəstəklənmir.
    
    libc5 sisteminə sahibsəniz və GLIB &GTK+ yükləmisiniz isə
    siz
    LinuxThreads yükləmisiniz, ona görə də GLIB & GTK+i yenidən dərləməlisiniz.

en: Sorry, your GTK+ version (%d.%d.%d) doesn't work with XMMS.
    Please use GTK+ %s or newer.
az: Bağışlayın, sizin GTK+ (%d.%d.%d) buraxılışınız XMMS ilə işləmir.
    Xahiş olunur ki GTK+ %s ya da daha yenisini işlədəsiniz.

note: xmms.desktop comment
en: X Multimedia System
az: X Multimedya Sistemi

en: /Sort List
az: /Siyahını Nizamla

en: /Sort List/By Title
az: /Siyahını Nizamla/Başlığına Görə

en: /Sort List/By Filename
az: /Siyahını Nizamla/Adına Görə

en: /Sort List/By Path + Filename
az: /Siyahını Nizamla/Yol + Fayl Adına Görə

en: /Sort List/By Date
az: /Siyahını Nizamla/Tarixə Görə

en: /Sort Selection
az: /Seçilənləri Nizamla

en: /Sort Selection/By Title
az: /Seçilənləri Nizamla/Başlığa Görə

en: /Sort Selection/By Filename
az: /Seçilənləri Nizamla/Fayl Adına Görə

en: /Sort Selection/By Path + Filename
az: /Seçilənləri Nizamla/Yol + Fayl Adına Görə

en: /Sort Selection/By Date
az: /Seçilənləri Nizamla/Tarixə Görə

en: /Randomize List
az: /Təsadüfi Siyahı

en: /Reverse List
az: /Siyahını Tərs Çevir

en: /Remove Dead Files
az: /Hökmsüz Faylları Çıxart

en: /Physically Delete Files
az: /Faylı Fiziki Olaraq Sil

en: /Add
az: /Əlavə Et

en: /Add/File
az: /Əlavə Et/fayl

en: /Add/Directory
az: /Əlavə Et/Qovluq

en: /Add/Url
az: /Əlavə Et/Url

en: /Remove
az: /Çıxart

en: /Remove/Selected
az: /Çıxart/Seçili olanı

en: /Remove/Crop
az: /Çıxart/Qrup

en: /Remove/All
az: /Çıxart/Hamısını

en: /Remove/Misc
az: /Çıxart/Müxtəlif

en: /Selection
az: /Seçki

en: /Selection/Select All
az: /Seçki/Hamısını Seç

en: /Selection/Select None
az: /Seçki/Heç Birini Seçmə

en: /Selection/Invert Selection
az: /Seçki/Seçkini Tərs Çevir

en: /Selection/-
az: /Seçki/-

en: /Selection/Read Extended Info
az: /Seçki/Genişləndirilmiş İnfonu Oxu

en: /Sort
az: /Düz

en: /Playlist
az: /Mahnı siyahısı

en: /Playlist/Load List
az: /Mahnı Siyahısı/Siyahı Yüklə

en: /Playlist/Save List
az: /Mahnı Siyahısı/Siyahını Qeyd Et

en: /Playlist/New List
az: /Mahnı Siyahısı/Yeni Siyahı

en: Enter URL to add:
az: Əlavə etmək üçün URL gir:

en: Load playlist
az: Mahnı siyahısını yüklə:

en: Save playlist
az: Mahnı siyahısını qeyd et

en: Failed to delete "%s": %s.
az: "%s" Silinə bilmədï %s

en: %d of %d files successfully deleted.
az: %d fayldan %d si(sı) müvəffəqiyyətlə silindı

en: XMMS: Files deleted
az: XMMS: Silinmiş Fayllar

en: XMMS: Delete files?
az: XMMS: Faylları silim mi?

en: Really delete %d files?
az: %d fayllarını həqiqətən də silim mi?

en: Really delete: "%s"?
az: Həqiqətən də silim mi: "%s"?

en: XMMS Playlist
az: XMMS Mahnı Siyahısı

en: Select playlist font:
az: Mahnı siyası yazı növünü seç:

en: Select main window font:
az: Əsas pəncərə yazı növünü seç:

en: Preferences
az: Seçənəklər

note: * Input plugins
en: Input Plugins
az: Giriş Əlavələri

en: Input plugins
az: Giriş əlavələri

en: Configure
az: Quraşdır

en: Enable plugin
az: Əlavəni fəallaşdır

note: * Output plugin
en: Output Plugin
az: Çıxış Əlavələri

en: Audio I/O Plugins
az: Audio I/O Əlavələri

note: * Effect plugins
en: Effect Plugins
az: Effekt Əlavələri

en: Use plugins
az: Əlavələrən istifadə et

note: * General plugins
en: General Plugins
az: Ümumi Əlavələr

en: General plugins
az: Ümumi əlavələr

en: Effect/General Plugins
az: Effekt/Ümumi Əlavələr

en: Visualization Plugins
az: Görünüş Əlavələri

en: Visualization plugins
az: Görünüş əlavələri

en: Read info on
az: Buradan məlumatları oxuyun

en: load
az: yüklə

en: Allow multiple instances
az: Çoxlu yerə icazə ver

en: Reverse file order in fileselector
az: Fayl seçicisində fayl düzülüşünü tərs çevir

en: Always show clutterbar
az: Həmişə kluterbari, göstər

en: Convert %20 to space
az: %20 ni boşluğa çevir

en: Save window positions
az: Pəncərə yerini qeyd et

en: Convert underscore to space
az: Alt xətti boşluğa çevir

en: Show numbers in playlist
az: Mahnı siyahısında reqəmləri göstər

en: Dim titlebar when inactive
az: Baǧlı olduğu vaxt Dim başlıq barı

en: Save playlist position
az: Mahnı siyasının yerini qeyd et

en: Sort "Jump to file" alphabetical
az: "Fayla Sıçra" yı elifba sırasına görə düz

en: Equalizer doublesize linked
az: İkiqat böyüklükdə Ekvalazer baǧlandı

en: Use realtime priority when available
az: Mümkünsə canlı üstünlük işlət

en: Smooth title scroll
az: Başlığ axışını yumuşalt

en: Pause between songs for
az: Mahnılar arasında bu qədər fasilə ver

en: Snap windows at
az: Pəncərə şəkilləndir

en: pixels
az: piksellər

en: Do not hide windowmanager decorations
az: Pəncərə bəzəklərini gizlətmə

en: Use '\' as a directory delimiter
az: Qovluq məhdudlaşdırıcısını qaldırmaq üçün '\' işlət

en: Transparent playlist window
az: Şəffaf mahnı siyahısı pəncərəsi

en: Mouse Wheel adjusts Volume by (%)
az: Siçan çarxı Səs səviyyəsini (%) yüksəldəcək

en: Read meta data from playlists
az: Mahnı siyahılarından meta verilənlərini oxu

en: Use fontsets (Enable for multi-byte charset support)
az: Yazi növləri boxçasını işlət

en: Main Window
az: Əsas Pəncərə

en: Use X font
az: X yazı növlərinidən istifadə et

en: Fonts
az: Yazı Növləri

en:  (enabled)
az:  (fəal)

en:  (disabled)
az:  (baǧlı)

en: Skin selector
az: Örtü seçici

en: Skins
az: Örtülər

en: Select random skin on play
az: Hər yeni mahnıda yeni örtü seç

en: (none)
az: (heç biri)

note: I18N note: "Enqueue" here means "Add to playlist"
en: Enqueue
az: İstə

en: Load file(s)
az: Faylları yüklə

en: Add selected files
az: Seçilən faylları əlavə et

en: Add all files in directory
az: Qovluqdakı bütün faylları əlavə et
