Rodent Beta - en to ga translation catalogue (168 entries)

en: Desktop
ga: Deasc

en: List files only
ga: Liostaigh comhaid amháin

en: Extract All Files
ga: Bain Gach Comhad Amach

en: Open in New Window
ga: Oscail i bhFuinneog Nua

en: Open in New Tab
ga: Oscail i gCluaisín Nua

en: Create a compressed archive with the selected objects
ga: Cruthaigh cartlann chomhbhrúite leis na réada roghnaithe

en: Install
ga: Suiteáil

en: Uninstall
ga: Díshuiteáil

en: Information about the program
ga: Eolas faoin ríomhchlár

en: Show Information
ga: Taispeáin Eolas

en: Find
ga: Aimsigh

en: Path
ga: Conair

en: Filter:
ga: Scagaire:

en: Recursive
ga: Athchúrsach

en: Apply
ga: Cuir i bhFeidhm

en: Close
ga: Dún

en: Any
ga: Ar Bith

en: Regular
ga: Gnáthchló

en: Directory
ga: Fillteán

en: Socket
ga: Soicéad

en: Character device
ga: Gaireas Caractar

en: Maximum:
ga: Uasmhéid:

en: Select Files...
ga: Roghnaigh Comhaid...

en: Searching...
ga: Á Chuardach...

en: Search results
ga: Torthaí cuardaigh

en: Mount Point
ga: Pointe Feistithe

en: address already in use
ga: seoladh in úsáid cheana féin

en: Properties
ga: Álbachtaí

note: TRACE ("selection count=%d\n", view_p->selection_count);
en: %'u item | %'u items
ga[0]: %'u mhír
ga[1]: %'u mhír
ga[2]: %'u mhír
ga[3]: %'u mír
ga[4]: %'u mír

note: ok and cancel buttons
en: Ok
ga: OK

en: Cancel
ga: Ceangail

note: gchar *filename=g_path_get_basename(en->path);
en: Information
ga: Eolas

en: Name:
ga: Ainm:

en: Folder
ga: Fillteán

en: File Type
ga: Cineál Comhaid

en: MIME Type
ga: Cinéal MIME

en: Encoding
ga: Ionchódú

en: Open with %s
ga: Oscail le %s

en: None
ga: Neamhní

en: Size
ga: Méid

en: Status
ga: Stádas

en: Date Accessed
ga: Dáta Rochtana

en: Permissions
ga: Ceadanna

en: Apply changes
ga: Cuir na hathruithe i bhfeidhm

note: } else if (en && IS_SDIR(en->type)){ perm[15] = gtk_check_button_new_with_label(_("Recursive")); }else perm[15]=NULL;
en: Owner:
ga: Úinear:

en: Read
ga: Leámh

en: Write
ga: Scríobh

en: Execute
ga: Rith

en: Set UID
ga: Socraigh Aitheantas an Úsáideora

en: Group:
ga: Grupa:

en: Set GID
ga: Socraigh Aitheantas an Ghrúpa

en: Others:
ga: Eile:

en: Sticky
ga: Greamaitheach

en: Owner
ga: Úinéir

en: unknown
ga: anaithnid

en: Preview
ga: Reámhamharc

en: Select a folder
ga: Roghnaigh fillteán

en: Icons
ga: Deilbhíní

note: //////////////// General
en: General
ga: Ginearálta

en: General Options
ga: Roghanna Ginearálta

note: /////////////////////// Desktop options
en: Options
ga: Roghnachais

note: ////////////////////// Copy options
en: Copy
ga: Cóip

en: Move
ga: Bog

en: Symbolic Link
ga: Nasc Siombalach

note: ////////////////////// remove/shred options
en: Remove
ga: Bain

en: Edit the list of environment variables and associated values
ga: Cuir na hathróga timpeallachta agus na luachanna comhcheangailte leo in eagar

en: Variable
ga: Athróg

en: Value
ga: Luach

en: Personal settings
ga: Socruithe pearsanta

note: directory cache
en: Restart
ga: Atosaigh

en: bytes
ga: beart

en: Gigabytes
ga: Gigibhearta

en: Megabytes
ga: Meigibhearta

en: Kilobytes
ga: Cilibhearta

en: The location is empty.
ga: Tá an suíomh folamh.

en: Supply a username and password below.
ga: Tabhair ainm úsáideora agus focal faire thíos.

en: Username:
ga: Ainm úsáideora:

en: Password:
ga: Focal faire:

en: Hidden
ga: Folaithe

en: Path to the desktop directory
ga: Conair na deisce

en: Background image
ga: Íomhá chúlra

en: Background color
ga: Dath cúlra

en: Background transparency:
ga: Trédhearcachas an chúlra:

note: Truncate and remove file after overwriting Overwrite File? "Overwrite File" "Overwrite with:"
en: Delete files
ga: Scrios comhaid

en: Output
ga: Aschur

en: %'d item selected | %'d items selected
ga[0]: %'d mhír roghnaithe
ga[1]: %'d mhír roghnaithe
ga[2]: %'d mhír roghnaithe
ga[3]: %'d mír roghnaithe
ga[4]: %'d mhír roghnaithe

en: Terminate (TERM)
ga: Críochnaigh (TERM)

en: Confirm
ga: Dearbhaigh

en: No
ga: Ní Sea

en: Yes
ga: Sea

en: Kill (KILL)
ga: Maraigh (KILL)

en: Kill
ga: Maraigh

en: Warning
ga: Rabhadh

en: Overwrite
ga: Forscríobh

en: Rename
ga: Athainmnigh

en: %s (copy)%s
ga: %s (cóip)%s

en: link to %s
ga: nasc le %s

en: Link to %s
ga: Nasc le %s

en: Installed Plugins
ga: Breiseáin Suiteáilte

en: Group
ga: Grúpa

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
ga[0]:  (ina bhfuil %'d mhír)
ga[1]:  (ina bhfuil %'d mhír)
ga[2]:  (ina bhfuil %'d mhír)
ga[3]:  (ina bhfuil %'d mír)
ga[4]:  (ina bhfuil %'d mír)

note: view_p->selection_count),view_p->selection_count);
en: Selection
ga: Roghnúchán

note: Thread 2: create the population (entries and icons) no point in doing this by thread if there is no status area...
en: Loading folder...
ga: Fillteán á luchtú...

en: Home
ga: Baile

en: Preparing
ga: Á Ullmhú

en: Reload
ga: Athlód

en: Go back
ga: Siar

en: Go To
ga: Téigh Go

en: Cut
ga: Gearr

en: Execute:
ga: Rith:

en: Run in _Terminal
ga: Rith i d_Teirminéal

en: Create New Folder
ga: Cruthaigh Fillteán Nua

en: Name
ga: Ainm

en: Select _All
ga: Roghnaigh _Gach Rud

en: Select Items Matching...
ga: Roghnaigh Míreanna Comhoiriúnach do...

en: Go Up
ga: Téigh Suas

en: _Go
ga: _Téigh

en: Sort By
ga: Sórtáil de réir

en: Descending
ga: Ag dul síos

en: Ascending
ga: Ag dul suas

en: Type
ga: Cineál

en: By Name
ga: De Réir Ainm

en: By Size
ga: De Réir Méide

en: By Date
ga: De Réir Dáta

en: By Owner
ga: De Réir Úinéir

en: By Group
ga: De Réir Grúpa

en: By Permissions
ga: De Réir Ceadanna

note: end of sort menu items
en: Show hidden files
ga: Taispeáin comhaid fholaithe

en: Show preview
ga: Taispeáin réamhamharc

en: Execute Shell Command
ga: Rith Ordú Blaoisce

en: New
ga: Nua

en: Create new file in the given directory
ga: Cruthaigh comhad nua sa comhadlann sonraithe

en: Create a new empty folder inside this folder
ga: Cruthaigh fillteán folamh nua san fhillteán seo

en: Paste
ga: Greamaigh

en: Select
ga: Roghnaigh

en: Unselect
ga: Díroghnaigh

en: _About
ga: _Faoi

en: Execute File?
ga: Rith an comhad?

en: File Browser
ga: Brabhsálaí Comhad

en: Open Folder W_indow
ga: Oscail F_uinneog Fhillteáin

en: All
ga: Uile

en: Error while deleting.
ga: Earráid agus á scriosadh.

en: Text Completion
ga: Comhlánú Téacs

en: Clear History
ga: Glan an Stair

en: Usage: %s [OPTION]... FILE1 FILE2
ga: Úsáid: %s [ROGHA]... COMHAD1 COMHAD2

en: File
ga: Comhad

note: populate file item
en: Select File
ga: Roghnaigh Comhad

en: Left
ga: Ar chlé

en: Right
ga: Ar dheis

en: Exit
ga: Scoir

en: Diff Settings
ga: Socruithe Diff

en: Actions
ga: Gníomhartha

en: Help
ga: Cabhair

en: About
ga: Eolas

en: Clear
ga: Glan

en: Tests
ga: Tástálacha

en: Number view:
ga: Amharc Uimheacha:

note: _("Directory or file selection")
en: Input
ga: Ionchur

en: Output file
ga: Aschomhad

en: Show in Context
ga: Taispeáin i gComhthéacs

en: NAME
ga: AINM

en: standard output
ga: gnáth-aschur

en: Output to File...
ga: Aschur i gComhad...

en: No files found
ga: Comhaid gan aimsiú

en: Verbose output debugging mode.
ga: Mód foclach dífhabhtaithe.

en: Show version information
ga: Taispeáin eolas faoin leagan

en: Loading data
ga: Sonraí á luchtú

en: Select Custom Icon
ga: Roghnaigh Deilbhín Saincheaptha
