recode-3.6 - en to sr translation catalogue (79 entries)

en: No error
sr: Нема грешака

en: Non canonical input
sr: Неправилан улаз

en: Ambiguous output
sr: Нејасан излаз

en: Untranslatable input
sr: Непреводив улаз

en: Invalid input
sr: Неисправан улаз

en: System detected problem
sr: Систем је открио проблем

en: Misuse of recoding library
sr: Неправилна употреба библиотеке рекодирања

en: Internal recoding bug
sr: Унутрашња грешка рекодирања

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2, or (at your option)
    any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software Foundation,
    Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.
sr: Овај програм је слободан софтвер; можете га прослеђивати
    и/или мењати под условима ГНУ Опште јавне лиценце коју је
    објавила Задужбина слободног софтвера; верзије 2 лиценце
    или (по вашем избору) било које новије верзије.
    
    Овај програм се расподељује у нади да ће бити користан,
    али БЕЗ ИКАКВЕ ГАРАНЦИЈЕ; чак и без примењене гаранције
    ТРЖИШНЕ ВРЕДНОСТИ или ПРИЛАГОЂЕНОСТИ ОДРЕЂЕНОЈ НАМЕНИ.
    Погледајте ГНУ Општу јавну лиценцу за више детаља.
    
    Треба да сте примили примерак ГНУ Опште јавне лиценце
    уз овај програм; ако нисте, пишите Задужбини слободног
    софтвера на адресу: „Free Software Foundation, Inc.,
    59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA“.

en: Try `%s %s' for more information.
sr: Пробајте „%s %s“ за више информација.

en: Free `recode' converts files between various character sets and surfaces.
sr: Слободан „recode“ претвара датотеке између различитих знаковних скупова и површина.

en: 
    Usage: %s [OPTION]... [ [CHARSET] | REQUEST [FILE]... ]
sr: 
    Употреба: %s [ОПЦИЈА]... [ [СКУПЗНАКОВА] | ЗАХТЕВ [ДАТОТЕКА]... ]

en: 
    If a long option shows an argument as mandatory, then it is mandatory
    for the equivalent short option also.  Similarly for optional arguments.
sr: 
    Ако је у дугој опцији неки аргумент обавезан, онда је обавезан
    и за одговарајућу кратку опцију.  Слично и за аргументе опције.

en: 
    Listings:
      -l, --list[=FORMAT]        list one or all known charsets and aliases
      -k, --known=PAIRS          restrict charsets according to known PAIRS list
      -h, --header[=[LN/]NAME]   write table NAME on stdout using LN, then exit
      -F, --freeze-tables        write out a C module holding all tables
      -T, --find-subsets         report all charsets being subset of others
      -C, --copyright            display Copyright and copying conditions
          --help                 display this help and exit
          --version              output version information and exit
sr: 
    Излиставања:
      -l, --list[=ФОРМАТ]        исписује један или све познате скупове знакова и алијасе
      -k, --known=ПАРОВИ         ограничава скупове знакова према познатом списку ПАРОВА
      -h, --header[=[ПЈ/]НАЗИВ]  исписује НАЗИВ табеле на стандардни излаз користећи ПЈ, и затим излази
      -F, --freeze-tables        исписује Ц модул који садржи све табеле
      -T, --find-subsets         пријављује све скупове знакова који су подскупови других
      -C, --copyright            приказује ауторска права и услове умножавања
          --help                 приказује помоћ и излази
          --version              приказује податке о издању и излази

en: 
    Operation modes:
      -v, --verbose           explain sequence of steps and report progress
      -q, --quiet, --silent   inhibit messages about irreversible recodings
      -f, --force             force recodings even when not reversible
      -t, --touch             touch the recoded files after replacement
      -i, --sequence=files    use intermediate files for sequencing passes
          --sequence=memory   use memory buffers for sequencing passes
sr: 
    Режими деловања:
      -v, --verbose              објашњава низ корака и извештава о напретку
      -q, --quiet, --silent      не приказује поруке о неповратним рекодирањима
      -f, --force                приморава рекодирања чак и кад су неповратна
      -t, --touch                додирује рекодиране датотеке након замене
      -i, --sequence=датотеке    користи привремене датотеке за секвенцијалне пролазе
          --sequence=меморија    користи меморијске бафере за секвенцијалне пролазе

en:   -p, --sequence=pipe     use pipe machinery for sequencing passes
sr:   -p, --sequence=спојка      користи механизам спојке за сквенционирање корака

en:   -p, --sequence=pipe     same as -i (on this system)
sr:   -p, --sequence=спојка      исто као -i (на овом систему)

en: 
    Fine tuning:
      -s, --strict           use strict mappings, even loose characters
      -d, --diacritics       convert only diacritics or alike for HTML/LaTeX
      -S, --source[=LN]      limit recoding to strings and comments as for LN
      -c, --colons           use colons instead of double quotes for diaeresis
      -g, --graphics         approximate IBMPC rulers by ASCII graphics
      -x, --ignore=CHARSET   ignore CHARSET while choosing a recoding path
sr: 
    Фина подешавања:
      -s, --strict               користи прецизно мапирање, чак и знакове
      -d, --diacritics           претвара само дијакритике или сличне за ХТМЛ/ЛаТеКс
      -S, --source[=ПЈ]          ограничава рекодирање на ниске и примедбе за ПЈ
      -c, --colons               користи двотачку уместо дуплих наводника за диарезис
      -g, --graphics             приближава ИБМПЦ рулере АСКРИ графиком
      -x, --ignore=ЗНАКСКУП      занемарује СКУПЗНАКОВА приликом бирања путање рекодирања

en: 
    Option -l with no FORMAT nor CHARSET list available charsets and surfaces.
    FORMAT is `decimal', `octal', `hexadecimal' or `full' (or one of `dohf').
sr: 
    Опција -l без ФОРМАТА и без СКУПАЗНАКОВА излистава расположиве скупове знакова и површине.
    ФОРМАТ може бити „decimal“, „octal“, „hexadecimal“ или „full“ (или један од „dohf“).

en: Unless DEFAULT_CHARSET is set in environment, CHARSET defaults to the locale
    dependent encoding, determined by LC_ALL, LC_CTYPE, LANG.
sr: Уколико није постављена променљива окружења „DEFAULT_CHARSET“, СКУПЗНАКОВА биће коришћен
    основни у складу са локалним подешавањима кодирања, одређених са „LC_ALL“, „LC_CTYPE“, „ЈЕЗИК“.

en: With -k, possible before charsets are listed for the given after CHARSET,
    both being tabular charsets, with PAIRS of the form `BEF1:AFT1,BEF2:AFT2,...'
    and BEFs and AFTs being codes are given as decimal numbers.
sr: Са -k, излиставају се могући „пре“ скупови знакова за задати „после“ СКУПЗНАКОВА,
    где су оба табеларни скупови знакова, са ПАРОВИ-ма у облику „ПРЕ1:ПОС1,ПРЕ2:ПОС2,...“
    и ПРЕ-ови и ПОС-ови, с обзиром да су кодови, су дати у децималном облику.

en: LN is some language, it may be `c', `perl' or `po'; `c' is the default.
sr: ПЈ је неки програмски језик, може бити „c“, „perl“ или „po“; подразумевани је „c“.

en: 
    REQUEST is SUBREQUEST[,SUBREQUEST]...; SUBREQUEST is ENCODING[..ENCODING]...
    ENCODING is [CHARSET][/[SURFACE]]...; REQUEST often looks like BEFORE..AFTER,
    with BEFORE and AFTER being charsets.  An omitted CHARSET implies the usual
    charset; an omitted [/SURFACE]... means the implied surfaces for CHARSET; a /
    with an empty surface name means no surfaces at all.  See the manual.
sr: 
    ЗАХТЕВ је ПОДЗАХТЕВ[,ПОДЗАХТЕВ]...; ПОДЗАХТЕВ је КОДИРАЊЕ[..КОДИРАЊЕ]...
    КОДИРАЊЕ је [СКУПЗНАКОВА][/[ПОВРШИНА]]...; ЗАХТЕВ често има облик ПРЕ..ПОСЛЕ,
    где су ПРЕ и ПОСЛЕ скупови знакова.  Изостављен СКУПЗНАКОВА подразумева уоби-
    чајени скуп знакова; изостављена [/ПОВРШИНА]... значи подразумевана површина за СКУПЗНАКОВА;
    / са празним називом површине значи да је уопште и нема.  Погледајте упутство.

en: 
    If none of -i and -p are given, presume -p if no FILE, else -i.
    Each FILE is recoded over itself, destroying the original.  If no
    FILE is specified, then act as a filter and recode stdin to stdout.
sr: 
    Уколико нису дати ни „-i“ ни „-p“, претпоставља „-p“ ако нема ДАТОТЕКЕ, иначе „-i“.
    Свака ДАТОТЕКА се прекодира преко себе саме, уништавајући оригинал.  Ако ниједна
    ДАТОТЕКА није наведена, онда се понаша као филтер и рекодира станд. улаз на станд. излаз.

en: 
    Report bugs to <recode-bugs@iro.umontreal.ca>.
sr: 
    Грешке пријавите на <recode-bugs@iro.umontreal.ca>.

en: Sequence `%s' is ambiguous
sr: Секвенца „%s“ је нејасна

en: Sequence `%s' is unknown
sr: Секвенца „%s“ је непозната

en: Language `%s' is ambiguous
sr: Језик „%s“ је нејасан

note: -1
en: Language `%s' is unknown
sr: Језик „%s“ је непознат

en: Format `%s' is ambiguous
sr: Формат „%s“ је нејасан

en: Format `%s' is unknown
sr: Формат „%s“ је непознат

en: Written by Franc,ois Pinard <pinard@iro.umontreal.ca>.
sr: Програм је написао Франсуа Пинар <pinard@iro.umontreal.ca>.

en: 
    Copyright (C) 1990, 92, 93, 94, 96, 97, 99 Free Software Foundation, Inc.
sr: 
    Ауторска права (C) 1990, 92, 93, 94, 96, 97, 99 Задужбина слободног софтвера

en: This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
sr: Ово је слободан софтвер; погледајте извор за услове умножавања.  Не постоји
    НИКАКВА гаранција; чак ни за ТРЖИШНУ ВРЕДНОСТ или за ИСПУЊАВАЊЕ ОДРЕЂЕНЕ ПОТРЕБЕ.

en: Symbol `%s' is unknown
sr: Симбол „%s“ је непознат

en: Charset `%s' is unknown or ambiguous
sr: Скуп знакова „%s“ је непознат или нејасан

en: Required argument is missing
sr: Недостаје захтевани аргумент

en: Syntax is deprecated, please prefer `%s'
sr: Синтакса је застарела, користите првенствено „%s“

en: Request `%s' is erroneous
sr: Захтев „%s“ је погрешан

en: Recoding %s...
sr: Рекодирам %s...

en:  done
sr:  урађено

en:  failed: %s in step `%s..%s'
sr:  нисам успео: %s при кораку „%s..%s“

en: %s failed: %s in step `%s..%s'
sr: %s није успео: %s при кораку „%s..%s“

en: %s in step `%s..%s'
sr: %s при кораку „%s..%s“

en: Charset %s already exists and is not %s
sr: Скуп знакова „%s“ већ постоји и није „%s“

en: Cannot list `%s', no names available for this charset
sr: Не могу да наведем „%s“, нема доступних назива за овај скуп знакова

note: code counter expected value for code counter insert a while line before printing Print the long table according to explode data.
en: Dec  Oct Hex   UCS2  Mne  %s
sr: Дец  Окт Хекс   УСЦ2  Мне  %s

en: Sorry, no names available for `%s'
sr: Извините, нема доступних назива за „%s“

en: Resurfacer set more than once for `%s'
sr: Понављач површине је подешен више од једном за „%s“

en: Unsurfacer set more than once for `%s'
sr: Уклањач површине је подешен више од једном за „%s“

en: Virtual memory exhausted
sr: Нема више виртуелне меморије

en: Codes %3d and %3d both recode to %3d
sr: Кодови „%3d“ и „%3d“ се рекодирају у „%3d“

en: No character recodes to %3d
sr: Ниједан знак се не рекодира у „%3d“

en: Cannot invert given one-to-one table
sr: Не могу да преокрнем задату један-на-један табелу

en: Following diagnostics for `%s' to `%s'
sr: Пратим анализу стања за „%s“ до „%s“

en: Pair no. %d: <%3d, %3d> conflicts with <%3d, %3d>
sr: Пар број %d: <%3d, %3d> је у сукобу са <%3d, %3d>

en: Cannot complete table from set of known pairs
sr: Не могу да попуним табелу из скупа познатих парова

en: Identity recoding, not worth a table
sr: Рекодирање идентитета, табела је непотребна

en: Recoding is too complex for a mere table
sr: Рекодирање је сувише сложено за коришћење једне табеле

note: Print the header of the header file.
en: %sConversion table generated mechanically by Free `%s' %s
sr: %sТабелу претварања је механички створио Слободни „%s“ %s

en: %sfor sequence %s.%s
sr: %sза секвенцу %s.%s

en: No table to print
sr: Нема табеле за штампање

en: reversible
sr: повратно

en: %s to %s
sr: %s у %s

en: byte
sr: бајт

en: ucs2
sr: усц2

en: variable
sr: променљиво

en: *Unachievable*
sr: *Недостижно*

en: *mere copy*
sr: *прост умножак*

en: Virtual memory exhausted!
sr: Нема више виртуелне меморије!

en: Step initialisation failed
sr: Корак покретања није успео

en: Step initialisation failed (unprocessed options)
sr: Корак покретања није успео (необрађене опције)

en: Request: %s
sr: Захтев: %s

en: Shrunk to: %s
sr: Прошири на: %s

en: Unrecognised surface name `%s'
sr: Непрепознатљив назив површине „%s“

en: No way to recode from `%s' to `%s'
sr: Није могуће рекодирање из „%s“ у „%s“

en: Expecting `..' in request
sr: Очекујем „..“ у захтеву

en: Child process wait status is 0x%0.2x
sr: Стање чекања проистеклог процеса је 0x%0.2x

en: UCS2   Mne   Description
sr: УСЦ2   Мне   Опис
