Rodent Beta - en to sq translation catalogue (97 entries)

en: Desktop
sq: Ambienti grafik

en: List files only
sq: Shfaq vetëm listën e file

en: Create a new archive
sq: Krijo një arkiv të ri

en: Information about the program
sq: Informacione në lidhje me programin

en: Show Information
sq: Shaq informacionet

en: Find
sq: Gjej

en: Filter:
sq: Filtri:

en: Contains the _text
sq: Që përmban _tekstin

en: Close
sq: Mbyll

en: Any
sq: Çfarëdolloj

en: Symbolic link
sq: Lidhje simbolike

en: Block device
sq: Dispozitiv në blloqe

en: Character device
sq: Dispozitiv me karaktere

en: Select folder to search in
sq: Zgjidh kartelën ku do të kërkohet

en: Searching...
sq: Duke kërkuar...

en: Search results
sq: Rezultatet e kërkimit

en: Properties
sq: Pronësitë

note: TRACE ("selection count=%d\n", view_p->selection_count);
en: %'u item | %'u items
sq[0]: %'u element
sq[1]: %'u elementë

en: Cancel
sq: Anullo

note: gchar *filename=g_path_get_basename(en->path);
en: Information
sq: Informacione

en: Name:
sq: Emri:

en: Folder
sq: Kartelë

en: File Type
sq: Lloji i file

en: MIME Type
sq: Lloji MIME

en: Open with %s
sq: Hap me %s

en: None
sq: Asnjë

en: Size
sq: Madhësia

en: Status
sq: Gjendja

en: Date Accessed
sq: Data e hyrjes

en: Permissions
sq: Autorizimet

note: } else if (en && IS_SDIR(en->type)){ perm[15] = gtk_check_button_new_with_label(_("Recursive")); }else perm[15]=NULL;
en: Owner:
sq: Pronari:

en: Read
sq: Lexo

en: Write
sq: Shkrim

en: Execute
sq: Ekzekuto

en: Group:
sq: Grupi:

en: Others:
sq: Të tjerë:

en: Owner
sq: Pronari

en: unknown
sq: i panjohur

en: Preview
sq: Pamja e parë

note: //////////////// General
en: General
sq: Të përgjithshme

note: /////////////////////// Desktop options
en: Options
sq: Mundësitë

note: ////////////////////// Copy options
en: Copy
sq: Kopjo

en: Move
sq: Lëvize

note: ////////////////////// remove/shred options
en: Remove
sq: Hiq

en: Personal settings
sq: Rregullime vetjake

en: Password:
sq: Fjalëkalimi:

note: +1 because zero does not count in enum... general::
en: Activate items with a _double click
sq: Klik i _dyfishtë për të aktivizuar elementët

en: Background image
sq: Figura e sfondit

en: Background color
sq: Ngjyra e sfondit

en: %'d item selected | %'d items selected
sq[0]: %'d element i zgjedhur
sq[1]: %'d elementë të zgjedhur

en: No
sq: Jo

en: Yes
sq: Po

en: Warning
sq: Paralajmërim

en: Rename
sq: Riemërto

en: %s (copy)%s
sq: %s (kopja)%s

en: Duplicate each selected item
sq: Krijon një kopje për secilin nga elementët e zgjedhur

en: link to %s
sq: lidhje me %s

en: Create a symbolic link for each selected item
sq: Krijon një lidhje simbolike për secilin nga elementët e zgjedhur

en: Link to %s
sq: Lidhje me %s

en: Group
sq: Grupi

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
sq[0]:  (përmban %'d element)
sq[1]:  (përmban %'d elementë)

en: Home
sq: Shtëpia

en: Preparing
sq: Përgatitja

en: Reload
sq: Rifresko

en: Cut
sq: Preje

en: Execute:
sq: Ekzekutim

en: Run in _Terminal
sq: Ekzekuto në _terminal

en: Name
sq: Emri

en: Create a new empty file inside this folder
sq: Krijon një file të ri bosh në brendësi të kësaj kartele

en: Select _All
sq: Zgjidh _gjithçka

en: _Go
sq: _Shko

en: Type
sq: Lloji

en: By Name
sq: Sipas emrit

en: By Size
sq: Sipas madhësisë

en: Mount the volume associated with this folder
sq: Monton volumin e shoqëruar me këtë kartelë

en: Unmount the volume associated with this folder
sq: Zmonton volumin e shoqëruar me këtë kartelë

en: New
sq: E re

en: Create new file in the given directory
sq: Krijo një file të ri në directory e dhënë

en: Create a new empty folder inside this folder
sq: Krijon një kartelë të re bosh në brendësi të kësaj kartele

en: Paste
sq: Ngjite

en: _About
sq: _Informacione

en: File Browser
sq: Shfletuesi i file

en: Open Folder W_indow
sq: Hap dr_itaren kartelë

en: Error while deleting.
sq: Gabim gjatë eleminimit.

en: Left
sq: Majtas

en: Right
sq: Djathtas

en: Actions
sq: Veprimet

en: Compare...
sq: Krahaso...

en: Down
sq: Poshtë

en: Up
sq: Sipër

en: Number view:
sq: Të drejtat të shprehura në numra:

en: Lines:
sq: Rreshta:

en: NAME
sq: EMRI

en: No files found
sq: Nuk u gjet asnjë file

en: Available options
sq: Opcionet në dispozicion

en: Select Custom Icon
sq: Zgjidh ikonën e personalizuar

en: Please drag just one image to set a custom icon.
sq: Zvarrit vetëm një figurë për të caktuar një ikonë të personalizuar.
