Rodent Beta - en to bg translation catalogue (248 entries)

en: Desktop
bg: Папка на работното място

en: List files only
bg: Показване само на файлове

en: Open in New Window
bg: Отваряне в нов прозорец

en: Open in New Tab
bg: Отваряне в нов подпрозорец

en: Create a compressed archive with the selected objects
bg: Създаване на компресиран архив с избраните обекти

en: Create a new archive
bg: Създаване на нов архив

en: Install
bg: Инсталиране

en: Uninstall
bg: Премахване

en: Information about the program
bg: Информация за програмата

en: Show Information
bg: Показване на информация

en:  [Simulation]
bg: [Симулация]

en: Basic rules:
    
    *  Will match any character zero or more times.
    ?  Will match any character exactly one time
    [] Match any character within the [] 
    ^  Match at beginning of string
    $  Match at end of string
bg: Основни правила:
    
    *  Съвпада с всеки символ повтарящ се нула или повече пъти.
    ?  Съвпада с всеки символ точно един път.

en: Reserved characters for extended regexp are
    . ^ $ [ ] ? * + { } | \ ( ) : 
    In  basic regular expressions the metacharacters
    ?, +, {, |, (, and ) lose their special meaning.
    
    The  period  .   matches  any  single  character.
    The caret ^ matches at the start of line.
    The dollar $ matches at the end of line.
    
    Characters within [ ] matches any single 
           character in the list.
    Characters within [^ ] matches any single
           character *not* in the list.
    Characters inside [ - ] matches a range of
           characters (ie [0-9] or [a-z]).
    
    A regular expression may be followed by one
           of several repetition operators:
    ?      The preceding item is optional and matched
           at most once.
    *      The preceding item will be matched zero
           or more times.
    +      The preceding item will be matched one or
           more times.
    {n}    The preceding item is matched exactly n times.
    {n,}   The preceding item is matched n or more times.
    {n,m}  The preceding item is matched at least n times,
           but not more than m times.
    
    To match any reserved character, precede it with \. 
    
    Two regular expressions may be joined by the logical or
           operator |.
    Two regular expressions may be concatenated.
    
    More information is available by typing "man grep"
bg: Запазени знаци за regexp са
    .·^·$·[·]·?·*·+·{·}·|·\·(·)·:·
    В основните регулярни изрази метазнаците
    ?,·+,·{,·|,·(,·и·)·губят техните специални значения.
    
    Периода··.···съвпада с всеки един знак.
    Каретката·^·съвпада с началото на реда.
    Долара·$·съвпада с края на реда.
    
    Знаците оградени с·[·]·съвпадат с всеки един знак·
    ·······в списъка.
    Знаците·оградени·с [^·]·съвпадат с всеки един знак
    ·······който *не е* в списъка.
    Знаците в·[·-·]·съвпадат с обхват от
    ·······знаци·(например·[0-9]·или·[a-z]).
    
    Регулярен израз може да бъде следван от един
    ·······от няколко повтарящи се оператори:
    ?······Предишния знак е опционален и съвпада
    ·······ведъж.
    *······Предипния знак съвпада нула
    ·······или повече пъти.
    +······Предишния знак съвпада един или
    ·······повече пъти.
    {n}····Предишния знак съвпада точно n пъти.
    {n,}···Предишния знак съвпада n или повече пъти.
    {n,m}··Предишния знак съвпада най-малко n,
    ·······и най-много m пъти.
    
    За съвпадане с някой запазен знак,·предшествайте с·\.·
    
    Два регулярни израза могат да бъдат съединени с логическия ИЛИ
    ·······оператор·|.
    Два регулярни израза могат да бъдат свързани.
    
    Повече информация ще научите като напишете "man·grep"
    ·······в конадния ред.

en: Find
bg: Търси

en: Path
bg: Път

en: Filter:
bg: Филтър:

en: Recursive
bg: Рекурсивно

en: Find hidden files and directories
bg: Откриване на скрити файлове и директории

en: Stay on single filesystem
bg: Остани в текущата файлова система

en: File type :
bg: Тип на файла :

en: Result limit
bg: Ограничение на резултата

en: Content search
bg: Търсене по съдържание

en: Contains the _text
bg: _Съдържа текста

en: Case sensitive search
bg: Търсене с разлика м/у малки и големи букви

en: Extended regexp
bg: Регулярен израз

en: Do not look into binary files
bg: Не търси в двоични файлове

en: match :
bg: съвпадение :

en: anywhere
bg: навсякъде

en: whole words
bg: целите думи

en: whole lines
bg: целите редове

en: no match
bg: няма съвпадение

en: Apply
bg: Приложи

en: Close
bg: Затваряне

en: Any
bg: Всякакви

en: Regular
bg: Обикновен

en: Directory
bg: Директория

en: Symbolic link
bg: Мека връзка

en: Socket
bg: Гнездо

en: Block device
bg: Блоково устройство

en: Character device
bg: Символно устройство

en: Search Complete
bg: Търсенето завърши

en: Select Files...
bg: Избор на файлове...

en: Select folder to search in
bg: Избор на папка, в която да търсите

en: Searching...
bg: Търся...

en: Search results
bg: Резултати от търсенето

en: Mount Point
bg: Точка на монтиране

en: Mount point:
bg: Прикачна точка:

en: Partition
bg: Дял

en: Partition type:
bg: Вид на дяла:

en: Failed to execute the mount command
bg: Неуспешно прикачване

en: address already in use
bg: адресът вече се използва

en: Properties
bg: Параметри

note: TRACE ("selection count=%d\n", view_p->selection_count);
en: %'u item | %'u items
bg[0]: %'u обект
bg[1]: %'u обекта

note: ok and cancel buttons
en: Ok
bg: Добре

en: Cancel
bg: Отмени

note: gchar *filename=g_path_get_basename(en->path);
en: Information
bg: Информация

en: Name:
bg: Име:

en: Folder
bg: Папка

en: File Type
bg: Вид файл

en: MIME Type
bg: Вид

en: Encoding
bg: Кодова таблица

en: Open with %s
bg: Отваряне с %s

en: None
bg: Нищо

en: Size
bg: Размер

en: Status
bg: Състояние

en: Last Modification
bg: Последна промяна

en: Date Accessed
bg: Време на достъп

en: Permissions
bg: Достъп

en: Apply changes
bg: Прилагане на промените

note: } else if (en && IS_SDIR(en->type)){ perm[15] = gtk_check_button_new_with_label(_("Recursive")); }else perm[15]=NULL;
en: Owner:
bg: Собственик:

en: Read
bg: Четене

en: Write
bg: Запис

en: Execute
bg: Изпълнение

en: Set UID
bg: UID

en: Group:
bg: Дружина (група):

en: Set GID
bg: GID

en: Others:
bg: Други:

en: Sticky
bg: Лепкав

en: Path:
bg: Път:

en: %5d item | %5d items
bg[0]: %5d обект
bg[1]: %5d обекта

en: Owner
bg: Собственик

en: unknown
bg: непознат

en: RPM info
bg: Информация за RPM

en: Preview
bg: Предварителен изглед

en: Select a folder
bg: Избор на папка

note: //////////////// General
en: General
bg: Общи

en: General Options
bg: Общи настройки

note: /////////////////////// Desktop options
en: Options
bg: Настройки

note: ////////////////////// Copy options
en: Copy
bg: Копирай

en: Move
bg: Премести

en: Symbolic Link
bg: Символна връзка

note: ////////////////////// remove/shred options
en: Remove
bg: Премахни

en: Shred
bg: Изчистване

note: /////////////////////////
en: Advanced options
bg: Допълнителни настройки

en: Variable
bg: Променлива

en: Value
bg: Стойност

en: Personal settings
bg: Лични настройки

note: directory cache
en: Restart
bg: Рестартиране

note: strftime format for non-recent files (older than 6 months) strftime format for non-recent files (older than 6 months), in -l output when --time-style=locale is specified.  This should contain the year, month and day (at least), in an order that is understood by people in your locale's territory. Ple
en: %b %e  %Y
bg: %e %b  %Y

note: strftime format for recent files strftime format for recent files (younger than 6 months), in -l output when --time-style=locale is specified.  This should contain the month, day and time (at least), in an order that is understood by people in your locale's territory. Please try to keep the number o
en: %b %e %H:%M
bg: %e %b %k,%M

en: bytes
bg: байта

en: Gigabytes
bg: Гигабайти

en: Megabytes
bg: Мегабайти

en: Kilobytes
bg: Килобайти

en: The location is empty.
bg: Празно.

en: Supply a username and password below.
bg: Представете име и парола по-долу.

en: Username:
bg: Потребител:

en: Password:
bg: Парола:

en: Hidden
bg: Скрито

note: +1 because zero does not count in enum... general::
en: Activate items with a _double click
bg: Задействане на обектите чрез д_войно натискане

en: Background image
bg: Фоново изображение

en: Background color
bg: Фонов цвят

en: Background transparency:
bg: Прозрачност на фона:

note: cp/mv/ln remove:
en: Verbose
bg: Многословно

en: Exclude other filesystems
bg: Изключване на други файлови системи

note: Add a final overwrite with zeros to hide shredding
en: Overwrite with:
bg: Презаписване с:

en: Output
bg: Резултат

en: %'d item selected | %'d items selected
bg[0]: %'d избран обект
bg[1]: %'d избрани обекта

en: Terminate (TERM)
bg: Унищожаване (TERM)

en: Confirm
bg: Потвърждение

en: No
bg: Не

en: Yes
bg: Да

en: Kill (KILL)
bg: Убиване (KILL)

en: Warning
bg: Предупреждение

en: Overwrite
bg: Презаписва

en: Rename
bg: Преименува

en: %s (copy)%s
bg: %s (копие)%s

en: Duplicate each selected item
bg: Дублиране на всеки избран обект

en: link to %s
bg: връзка към %s

en: Create a symbolic link for each selected item
bg: Създаване на символна връзка за всеки избран обект

en: Link to %s
bg: Връзка към „%s“

en: Installed Plugins
bg: Инсталирани приставки

en: Group
bg: Група

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
bg[0]:  (съдържа %'d обект)
bg[1]:  (съдържа %'d обекта)

note: view_p->selection_count),view_p->selection_count);
en: Selection
bg: Маркирано

en: Reading directory:
bg: Четене на директория:

note: Thread 2: create the population (entries and icons) no point in doing this by thread if there is no status area...
en: Loading folder...
bg: Зареждане на директория...

en: Home
bg: В къши

en: Preparing
bg: Подготовка

en: Reload
bg: Презареди

en: Go back
bg: Върни се

en: Go To
bg: Навигация

en: Cut
bg: Отрежи

en: Execute:
bg: _Изпълнение:

en: Run in _Terminal
bg: Изпълняване в тер_минал

en: Create New Folder
bg: Създаване на нова директория

en: Name
bg: Име

en: Create a new empty file inside this folder
bg: Създаване на нов празен файл в тази папка

en: Select _All
bg: _Избор на всичко

en: Select Items Matching...
bg: Маркиране на съвпадащи елементи...

en: Go Up
bg: Нагоре

en: _Go
bg: _Отиване

en: Sort By
bg: Подреждане по

en: Descending
bg: Низходящо

en: Ascending
bg: Възходящо

en: Type
bg: Тип

en: By Name
bg: по име

en: By Size
bg: по размер

en: By Date
bg: Дата

en: By Owner
bg: Собственик

en: By Group
bg: Група

en: By Permissions
bg: Права

note: end of sort menu items
en: Show hidden files
bg: Показване на скритите файлове

en: Show preview
bg: Показване на предварителен преглед

en: Open terminal
bg: Отваряне на терминал

en: Execute Shell Command
bg: Изпълнение на конзолна команда

en: Mount the volume associated with this folder
bg: Монтиране на файловата система, отговаряща на тази папка

en: Unmount the volume associated with this folder
bg: Демонтиране на файловата система, отговаряща на тази папка

note: N_("D_uplicate"),
en: Create Symbolic Link
bg: Създай мека връзка

note: N_("_Link Here"),
en: Touch
bg: Създава

en: New
bg: Нов

en: Create new file in the given directory
bg: Създаване на нов файл в посочената папка

en: Create a new empty folder inside this folder
bg: Създаване на нова празна папка в тази папка

en: Paste
bg: Постави

en: Select
bg: Маркиране

en: Unselect
bg: Откажи избора

en: _About
bg: _За

en: Execute File?
bg: Изпълнение на файл?

en: File Browser
bg: Файлов браузър

en: Open Folder W_indow
bg: _Отваряне на прозорец за папка

en: All
bg: Всички

en: Error while deleting.
bg: Грешка при изтриването.

en: Text Completion
bg: Автоматично завършване

en: Clear History
bg: Изчистване на историята

en: Usage: %s [OPTION]... FILE1 FILE2
bg: Използване: %s [ОПЦИЯ]... ФАЙЛ1 ФАЙЛ2

en: File
bg: Файл

note: populate file item
en: Select File
bg: Избери Файл

en: Left
bg: Отляво

en: Right
bg: Отдясно

en: Select Directory
bg: Изберете директория

en: Select patch file
bg: Избор на файл кръпка

en: Create patch file
bg: Създава файл кръпка

en: Switch to patch mode
bg: Превключва в режим за закърпване

en: Switch to diff mode
bg: Превключва в режим за намиране на разликите

en: Exit
bg: Изход

en: Diff Settings
bg: Настройки

en: Highlight text color
bg: Цвят за избрания текст

en: Highlight background color
bg: Цвят за избрания фон

en: Fill polygons
bg: Запълва полигоните

en: Show line numbers
bg: Показва номера на редовете

en: Patch Settings
bg: Настройки за закърпване

en: Verbose patch diagnostics
bg: Диагностикат с повече информация

en: Assume patch is reversed
bg: Преполага кръпката е обърната

en: Auto strip level
bg: Автоматично избиране на Абсолютния път

en: Actions
bg: Действие

en: View differences
bg: Показва разликите

en: View patch created differences
bg: Показва раликите създадени от кръпката

en: Apply patch to Hard Drive
bg: Приложи кръпката на твърдия диск

en: Undo patch to Hard Drive
bg: Отмяна на кръпката от твърдия диск

en: Help
bg: Помощ

en: About
bg: Относно

en: Compare...
bg: Сравни...

en: Clear
bg: Изчистване

en: Next file
bg: Следващ файл

en: Previous file
bg: Предишен файл

en: Select highlight text color
bg: Избор на цвят за избрания текст

en: Select highlight background color
bg: Избор на цвят за фона на избраните части

en: Tests
bg: Тестове

en: Number view:
bg: Числен изглед:

en: Running
bg: Изпълнение

note: _("Directory or file selection")
en: Input
bg: Вход

en: Output file
bg: Изходен файл

en: Unified diff format
bg: Уеднаквена подредба на разликите

en: Lines:
bg: Реда:

en: NAME
bg: ИМЕ

en: Please select a name for the patch file in the next dialog.
bg: Моля изберете име за файла кръпка в следващия диалог.

en: standard output
bg: стандартният изход

en: Output to File...
bg: Изход към файл...

note: convenience location of duplicate dialog texts non-static
en: No patch file has been selected.
bg: Не е избран файл кръпка.

en: No directory to apply patch has been selected.
bg: Не е избрана директория върху която да се приложи кръпката.

en: No left path has been selected.
bg: Не е избран ляв път.

en: No right path has been selected.
bg: Не е избран десен път.

note: static
en: Patch file can not be opened for read!
bg: Файла кръпка не може да бъде отворен за четене!

en: Files are identical
    (or binary files that may or may not differ)
bg: Файловете са идентични
    (или са бинари файлове които не може да се различат)

en: Patch file is not in unified format
bg: Файла кръпка не е в допустим формат

en: ****Empty file****
bg: ****Празен файл****

en: No files found
bg: Не са намерени файлове

en: Number of subdirectories:
bg: Бройка на поддиректориите:

en: Binary comparison
bg: Двоично сравнение

en: couldn't allocate color
bg: не мога да намеря цвета

en:  versus
bg:  сравнение

en: Differences ...
bg: Разлики...

en: Available options
bg: Налични условия

en: Show version information
bg: Показване на информация за версията

en: Apply Recursively
bg: Приложи на вложените

en: Loading data
bg: Зареждане на данни

en: Select Custom Icon
bg: Избор на друга икона…

en: Please drag just one image to set a custom icon.
bg: Изтеглете само едно изображение, за да го поставите като икона.
